Jan Zieliński i Hugo Nys w II rundzie debla Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenJan Zieliński i Hugo Nys w II rundzie debla Roland Garros

Choć nie było łatwo, to ostatecznie się udało. Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do II rundy turnieju deblowego Roland Garros w Paryżu. Spotkanie z Rumunem Vladem Victorem Corneą i Włochem Luciano Darderim rozpoczęli od przegranego seta. Później było już lepiej. Wygrali dwie zacięte partie i grają dalej. Jan Zieliński i Hugo Nys w Paryżu występują jako rozstawieni z numerem 15.

Trudna przeprawa na otwarcie Roland Garros

Z pewnością liczyli na łatwiejsze spotkanie. Jan Zieliński i Hugo Nys musieli się sporo napocić, aby wygrać i awansować do II rundy debla Roland Garros. Rozstawieni z numerem 15. tenisiści rywalizowali z niżej notowanymi Rumunem Vladem Victorem Corneą i Włochem Luciano Darderim. Piątkowy mecz przerywany był przez deszcz, jednak udało się go dokończyć tego dnia. Po trzysetowej batalii z awansu cieszą się Zieliński i Nys.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Jako pierwsi przełamali rywale, jednak po chwili było przełamanie zwrotne. Utrzymywał się remis. Premierowa odsłona zakończyła się tie-breakiem. W nim oba duety miały piłki setowe. Skuteczniejsi byli Cornea i Darderi, którzy wygrali 9:7. Jan Zieliński i Hugo Nys nie mogli już sobie pozwolić na żaden błąd. W drugim secie grali bardzo uważnie. Tym razem to oni przełamali jako pierwsi i po chwili wyszli na 5:3. Nie udało się tego trzymać. Rywale odrobili straty i było 5:5. Na szczęście końcówka należała do faworytów. Wygrali 7:5 i doprowadzili do trzeciej partii. W niej decydujące było jedno przełamanie. Miało ono miejsce w trzecim gemie. Później triumfatorzy z Acapulco kontrolowali grę i zakończyli seta 6:4. Po zaciętym boju awansowali do II rundy debla Roland Garros.

Jan Zieliński (Polska, 15) / Hugo Nys (Monako, 15) – Vlad Victor Cornea (Rumunia) / Luciano Darderi (Włochy) 6:7(7), 7:5, 6:4

Z kim zagrają w II rundzie?

Polsko-monakijski duet zna już swoich kolejnych rywali w Paryżu. Będą nimi Amerykanie Christopher Eubanks i Evan King. Do tej pory pary te nie rywalizowały ze sobą. Jan Zieliński poza deblem startuje też w mikście, gdzie tworzy duet z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Na początku tego roku wspólnie sięgnęli po zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym Australian Open i z pewnością znów mają apetyt na dobry wynik.