Andrzej Grzebyk wygrał w walce wieczoru. Podsumowanie gali KSW 82

Strona głównaSporty walkiMMAAndrzej Grzebyk wygrał w walce wieczoru. Podsumowanie gali KSW 82

Za nami gala KSW 82 w ATM Studio w Warszawie. W walce wieczoru spotkali się Andrzej Grzebyk i Holender Brian Hooi. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Polak. Wcześniej w świetnym stylu zwyciężył Sebastian Przybysz. Niepokonany na zawodowych ringach pozostaje Ukrainiec Bohdan Gnidko, który efektownie poddał Rafała Kijańczuka. Zapraszamy na podsumowanie gali KSW 82 w Warszawie.

Wiktor Zalewski vs Robert Maciejowski

Jako pierwsi do ringu w ATM Studio w Warszawie wyszli Wiktor Zalewski (5-0, 4 KO) i Robert Maciejowski (6-5-1, 5 KO). Walka Polaków potrwała na pełnym dystansie. Przez trzy rundy oglądaliśmy jednak wyraźną przewagę Wiktora Zalewskiego. Ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów i odniósł swoje piąte zwycięstwo na zawodowych ringach. Wciąż pozostaje niepokonany. Dla Roberta Maciejowskiego była to już piąta porażka.

Gracjan Szadziński vs Wilson Varela

W drugim pojedynku gali KSW 82 w ringu pojawili się Gracjan Szadziński (9-6, 7 KO) i Francuz Wilson Varela (9-5, 3 KO, 4 Sub). Starcie zapowiadało sie bardzo emocjonująco, jednak skończyło się już w pierwszej rundzie. Varela mocnym kolanem powalił Szadzńskiego na matę, a następnie zasypał go gradem ciosów w parterze. Sędzia przerwał pojedynek w trosce o zdrowie Polaka. Tym samym Wilson Varela odniósł swoje dziewiąte zwycięstwo na zawodowych ringach.

Anita Bekus vs Aleksandra Toncheva

Jako trzecie w karcie walk pojawiły się panie. Anita Bekus (7-3, 2 KO) skrzyżowała rękawice z Aleksandrą Tonchevą (5-4-1, 1 KO, 1 Sub) z Bułgarii. Pojedynek był bardzo wyrównany i rozegrano go na pełnym dystansie. Kluczowa mogła być druga runda, w której Anita Bekus zyskała wyraźną przewagę i dwukrotnie obaliła Bułgarkę. Toncheva była w trudnym położeniu, ale udało się jej przetrwać. Ostatecznie o zwycięstwie decydowali sędziowie i przyznali je Polce, dla której to siódme zwycięstwo na zawodowych ringach

Raul Tutarauli vs Donovan Desmae

W kolejnym starciu pojawili się Gruzin Raul Tutarauli (32-7, 21 KO, 3 Sub) i Belg Donovan Desmae (16-9, 7 KO, 5 Sub). Obaj mieli już na koncie pojedynki dla organizacji KSW. Starcie od początku było zachowawcze i obaj unikali ryzyka za wszelką cenę. Lepsze wrażenie sprawiał jednak Raul Tutarauli. Po trzech rundach przyszedł czas na werdykt sędziów. Przyznali oni jednogłośne zwycięstwo Gruzinowi, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w drugiej walce dla KSW.

Rafał Kijańczuk vs Bohdan Gnidko

Kibice ostrzyli sobie zęby na kolejny pojedynek. W nim groźny Rafał Kijańczuk (12-6, 11 KO) mierzył się z niepokonanym Bohdanem Gnidko (10-0, 6 KO, 4 Sub) z Ukrainy. Starcie zakończyło się już po upływie niewiele ponad 1,5 minuty. Wówczas Ukrainiec poddał Kijańczuka. Wpływ na to mogła mieć sytuacja z początku walki. Wtedy Gnidko brutalnie zaatakował kolanem głowę Polaka w parterze. Walkę przerwano, a Ukraińcowi odebrano dwa punkty. Kijańczuk był w stanie kontynuować pojedynek, jednak ostatecznie przegrał. Gnidko pozostał niepokonany

Sebastian Przybysz vs Filip Macek

W co-main evencie naprzeciw siebie stanęli Sebastian Przybysz (11-3, 5 KO, 3 Sub) i Czech Filip Macek (27-18-1, 4 KO, 20 Sub). Od początku przewagę miał Polak. Już w pierwszej rundzie zaskoczył rywala kilkoma mocnymi ciosami. W drugiej rundzie obaj walczyli w parterze i ponownie Przybysz miał wyraźną przewagę. Wydawało się, że Filip Macek dotrwa do końca i przegra na punkty. Polakowi jednak udało się skończyć pojedynek szybciej. W trzeciej rundzie założył Czechowi krucyfiks i zasypał go ciosami. Sędzia słusznie przerwał ten pojedynek. Dla Sebastiana Przybysza to 11. zwycięstwo na zawodowym ringu.

Andrzej Grzebyk vs Brian Hooi

Walką wieczoru gali KSW 82 było starcie Andrzeja Grzebyka (20-6, 12 KO, 3 Sub) i Holendra Briana Hooia (19-11 1NC, 7 KO, 6 Sub). Od początku pojedynek stał na wysokim poziomie. Obaj postawili na zdecydowany atak. Już w pierwszej rundzie były okazje do zakończenia walki przed czasem. W drugiej rundzie pełną kontrolę zyskał Andrzej Grzebyk. Umiejętnie punktował przeciwnika i szukał swoich szans. Trzecia runda to kontynuacja tego stanu rzeczy. Polak kilkukrotnie obalił Holendra. Sędziowie zasłużenie jednogłośnym zwycięzcą okrzyknęli Andrzeja Grzebyka