STS KOD PROMOCYJNY

Jacht I Love Poland wygrał 43. edycję regat St. Maarten Heineken Regatta

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoJacht I Love Poland wygrał 43. edycję regat St. Maarten Heineken Regatta

Polski jacht I Love Poland pod dowództwem Grzegorza Baranowskiego wygrał 43. edycję regat St. Maarten Heineken Regatta w klasie CSA1 (VO65, VO70). Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wyprzedził drugi z polskich jachtów WindWhisper Racing Team, czyli uczestnika tegorocznych regat The Ocean Race. O zwycięstwie I Love Poland zadecydowało zwycięstwo w trzech inauguracyjnych wyścigach regat. 

Kolejny sukces I Love Poland

Dla załogi I Love Poland to już kolejny sukces w ostatnich tygodniach. Żeglarze pod sterami Grzegorza Baranowskiego z powodzeniem ścigają sie w oceanicznych zmaganiach. Tym razem wzięli udział w St. Maarten Heineken Regatta. Jacht ten wygrał trzy wyścigi inauguracyjne, dzięki czemu z dużą przewagą przewodził stawce. Mimo że w dwóch ostatnich wyścigach lepsi okazali się konkurenci z WindWhisper Racing Team, to jednak z końcowego zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z I Love Poland. To jacht klasy Volvo Ocean 70. Załogę jachtu stanowili: Grzegorz Baranowski (kapitan i sternik), Jakub Marciniak, Konrad Lipski, Wiktor Kobryń, Borys Michniewicz, Bartosz Nowicki, Pacyfik Koseski, Jakub Surowiec, Filip Pietrzak, Adam Głogowski, Patryk Richter, Grzegorz Goździk i Robert Hajduk. 

Drugie miejsce zajęli zawodnicy WindWhisper Racing Team ze skipperem Marcinem Sutkowskim. To nieco mniejszy jacht klasy Volvo Ocean 65. Jacht ten pierwsze trzy wyścigi kończył na drugim miejscu, a dwa ostatnie wygrał. Dzięki temu zaledwie o jeden punkt przegrał w klasyfikacji generalnej z I Love Poland. Trzecie miejsce na podium zajął holenderski Team JAJO z Jelmerem van Beekiem za sterami. W jego załodze znajdowała się Maja Micińska. Kolejni biało-czerwoni startowali w teamie HYPR z Holandii, który ukończył zmagania na szóstym miejscu. 

Ósme miejsce Anny Jastrzębskiej i Szymona Kuczyńskiego

W prestiżowych regatach St. Maarten Heineken Regatta solidnie zaprezentowali się inni biało-czerwoni. Duet Anna Jastrzębska i Szymon Kuczyński świetnie spisywał się na jachcie Hultaj jako załoga 49. Ostatecznie w klasie CSA 7 zajęli ósme miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...