STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Tarnowski wygrał zawody Pucharu Świata na Majorce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoPaweł Tarnowski wygrał zawody Pucharu Świata na Majorce

Paweł Tarnowski osiągnął spory sukces i wygrał zawody Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii na hiszpańskiej Majorce. Zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego zwyciężył w klasie windsurfingowej iQFoil. Na najniższym stopniu podium w klasie 49erFX stanęli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki z AZS AWFiS Gdańsk. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. 

Złoto Pawła Tarnowskiego w klasie iQFoil

Zawody o Puchar Księżniczki Zofii to prestiżowe zmagania żeglarskie zaliczane do cyklu Pucharu Świata. Co roku odbywają się u wybrzeży hiszpańskiej Majorki. W tym roku najwięcej powodów do radości polskim kibicom dał Paweł Tarnowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Polak prowadził po serii eliminacyjnej w klasie iQFoil. Dzięki temu wywalczył bezpośredni awans do wyścigu finałowego. Ze spokojem mógł czekać na zmagania półfinałowe, które miały wyłonić listę jego rywali w walce o złoty medal. 


Czytaj więcej o żeglarstwie:


Choć organizatorzy próbowali różnych możliwości, to jednak w sobotę 6 kwietnia nie udało się rozegrać biegów półfinałowych. Tego dnia u wybrzeży Majorki panowała flauta. W takich warunkach niemożliwe było przeprowadzenie rywalizacji. Tym samym o kolejności w końcowej klasyfikacji zadecydowała tabela serii eliminacyjnej. Dzięki temu Polak sięgnął po prestiżowe trofeum i wywalczył złoty medal Pucharu Księżniczki Zofii. W eliminacjach Paweł Tarnowski wygrał aż 6 z 10 biegów i był zdecydowanie najlepszy. To kolejny sukces Polaka w tym roku, który w lutym został wicemistrzem świata. Dla Pawła Tarnowskiego to trzeci triumf w zawodach o Puchar Księżniczki Zofii.

Brązowy medal Łukasza Przybytka i Jacka Piaseckiego

Majorkę w dobrych nastrojach opuszczają także Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki z AZS AWFiS Gdańsk. Duet ten świetnie spisał się w rywalizacji w klasie 49er. Do wyścigu medalowego przystąpili z drugiego miejsca. W nim zajęli czwartą lokatę i w konsekwencji w generalce spadli na trzecią pozycję. Z Majorki wrócą z brązowymi medalami. W tej samej klasie na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań), a na ósmym Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (obaj AZS AWFiS Gdańsk).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...