Kolejny sukces załogi WindWhisper Racing Team. Polski jacht wygrał klasyfikację In-Port Series

Strona głównaŻeglarstwoKolejny sukces załogi WindWhisper Racing Team. Polski jacht wygrał klasyfikację In-Port Series

Załoga polskiego jachtu WindWhisper Racing Team odniosła kolejny sukces. W sobotę WindWhisper przypieczętował swoje zwycięstwo w In-Port Series The Ocean Race w klasie VO65. To klasyfikacja zliczająca tylko wyniki z wyścigów portowych. Podczas ostatniego odcinka w Genui jacht WindWhisper został sklasyfikowany na piątym miejscu. Pozwoliło mu to na utrzymanie pierwszego miejsca w In-Port Series The Ocean Race. Wcześniej polski jacht wygrał w całych regatach The Ocean Race w swojej klasie. 

Wygrana w In-Port Series The Ocean Race

Ostatni wyścig portowy The Ocean Race 2023 rozegrano w sobotę 1 lipca w Genui. Załoga polskiego jachtu WindWhisper przystępowała do zmagań na pozycji lidera klasyfikacji In-Port Series. Wszystko dlatego, że jacht ten wygrał dwa wyścigi portowe dla klasy VO65 oraz w jednym zajął drugie miejsce. Dzięki temu jego przewaga nad resztą stawki była dość duża. W sobotę w Genui załodze WindWhisper Racing Team poszło nieco gorzej. Tym razem finiszowała na piątym miejscu. Pozwoliło to zespołowi na przypieczętowanie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej In-Port Series The Ocean Race 2023 dla klasy VO65. Wliczano do niej tylko punkty zdobywane podczas zmagań portowych. Polski jacht WindWhisper wywalczył w niej 19 punktów. 

W Genui najlepsza okazała się załoga holenderskiego jachtu Teamjajo. Mieliśmy w niej polski akcent, ponieważ w Teamjajo płynęła Maja Micińska. Zwycięstwo w Genui pozwoliło temu zespołowi na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji wyścigów portowych. Holendrzy stracili do Polaków dwa punkty. Trzecie miejsce w In-Port Series The Ocean Race dla klasy VO65 zajęła ekipa Mirpuri Foundation Racing Team.Zespól ten zgromadził 12 punktów. Kolejne miejsca zajęły Viva México, Austrian Ocean Racing powered by Team Genova oraz Ambersail 2. 

Kto popłynął w Genui?

Na pokładzie jachtu WindWhisper w Genui żeglowali: 

 • Pablo Arrarte – skipper 
 • Aksel Magdahl 
 • Marcin Sutkowski 
 • Mateusz Gwóźdź 
 • Kacper Gwóźdź
 • Stanisław Bajerski 
 • Szymon Cierzan 
 • Liz Wardley 
 • Gemma Jones 
 • Arianne van de Loosdrecht 
 • Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...