STS KOD PROMOCYJNY

Mateusz Kusznierewicz po raz czwarty z rzędu najlepszy w regatach Bacardi Cup w klasie Star

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoMateusz Kusznierewicz po raz czwarty z rzędu najlepszy w regatach Bacardi Cup...

Doświadczony Mateusz Kusznierewicz w załodze z Brazylijczykiem Bruno Pradą po raz czwarty z rzędu wygrali regaty Bacardi Cup w klasie Star. Dokonali tego jako pierwsi w blisko stuletniej historii prestiżowych regat. W tym roku rozegrano ich 96. edycję. Polak i Brazylijczyk zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim wyścigu, do którego startowali z drugiej pozycji. Udało im się wyprzedzić głównych konkurentów i ponownie wygrać Bacardi Cup. 

Czwarte zwycięstwo z rzędu 

Mateusz Kusznierewicz i Bruno Prada do Miami polecieli jako zwycięzcy trzech poprzednich edycji Bacardi Cup w klasie Star. W związku z tym stawiani byli w roli głównych faworytów do ponownego triumfu, ale nie było o to łatwo. W pierwszym wyścigu zajęli dopiero siódme miejsce. Później trzykrotnie zameldowali się na podium i włączyli się do walki o końcowe zwycięstwo. Zdecydowanie gorzej poszedł im piaty wyścig, w którym linię mety minęli dopiero na 21. pozycji. Na szczęście później sięgnęli po zwycięstwo i znów sie liczyli. 

Do ostatniego startu ruszali na drugiej pozycji, a szansę na zwycięstwo Bacardi Cup w klasie Star miało łącznie siedem załóg. Najlepszą z nich okazali się Mateusz Kusznierewicz i Bruno Prada, którzy wygrali po raz czwarty z rzędu. Tym samym zapisali się w historii regat. Nikt wcześniej nie wygrał czterech edycji Bacardi Cup z rzędu. Juz teraz Polak i Brazylijczyk potwierdzili, że swój rekord będą chcieli śrubować za rok. 

Wygrana mimo problemów zdrowotnych 

Sukces polsko-brazylijskiego duetu miał miejsce mimo problemów zdrowotnych Mateusza Kusznierewicza. Polak przez pierwsze trzy dni startów zmagał się z wysoką temperaturą i infekcją zatok. Mimo osłabienia, udawało mu się żeglować na tyle dobrze, że wspólnie z Bruno Pradą wciąż pozostawali w grze o zwycięstwo. Ostatecznie po nie sięgnęli i na zawsze zapisali się w historii prestiżowych regat Bacardi Cup, które od 1962 roku odbywają się w Miami na Florydzie. Wcześniej regaty organizowano u wybrzeży Kuby. Należą one do najstarszych i najbardziej znanych zmagań żeglarskich na świecie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...