STS KOD PROMOCYJNY

Słodko-gorzkie starty polskich żeglarzy trzeciego dnia Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Kilkoro z nich w czołówce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoSłodko-gorzkie starty polskich żeglarzy trzeciego dnia Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Kilkoro z...

Trzeci dzień zmagań żeglarskich na Majorce przyniósł nam kolejne ciekawe rozstrzygnięcia. Znakomicie w klasie 49er FX zaprezentowały się Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak. Dwukrotnie dopływały na metę na 3. miejscu w swoim grupie i w klasyfikacji generalnej awansowały na 5. miejsce. Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch zajmowali 3. i 4. miejsce w klasie 49er, dzięki czemu awansowali na 10. miejsce w generalce. Wysokie miejsca utrzymują także Agata Barwińska i Maja Dziarnowska. 

Pech Agaty Barwińskiej

Po pierwszych dwóch dniach bardzo blisko podium była Agata Barwińska, która zajmowała 4. miejsce. Niestety trzeciego dnia zmagań najpierw zajęła 18. miejsce, a w kolejnym wyścigu została zdyskwalifikowana i spadła na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka MOS Iława traci jednak aż 11 punktów do podium i o walkę o wyższe miejsca będzie bardzo trudno. Zdecydowaną liderką w klasie ILCA 6 pozostaje Kanadyjka Sarah Douglas. Wiktoria Gołębiowska zajmuje 23. miejsce. 

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak tylko 5 punktów za podium

Trzeci dzień pływania był bardzo udany dla Aleksandry Melzackiej i Sandry Jankowiak, które startują w klasie 49er FX. Polki dwukrotnie plasowały się na 3. miejscu pojedynczych wyścigów, dzięki czemu zanotowały znaczny awans w klasyfikacji generalnej. Aktualnie zajmują 5. miejsce i do podium tracą zaledwie 5 punktów. W finałowych wyścigach wszystko jeszcze może się wydarzyć, a zajęcie miejsca na podium 51. edycji Trofeo Princesa Sofía Mallorca byłoby dużym sukcesem. Liderkami klasy są Holenderki Odile Van Aanholt i Anette Duetz. W klasie pływają jeszcze: Hanna Rajchert i Gabriela Czapska (18. miejsce) oraz Zuzanna Mróz i Marcelina Korszon (44.).

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch wciąż w czołówce

Awans w klasyfikacji generalnej klasy 49er zanotowali Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Polacy finiszowali kolejno na 3. i 4. miejscu, co daje im aktualnie 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i możliwość pływania w finałowych wyścigach w złotej grupie. Dzięki temu wciąż mają szanse na poprawienie swojej pozycji, a do podium tracą tylko 3 punkty. Dobrze wystartowali także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy jeden wyścig wygrali, a w kolejnym zajęli 3. miejsce. Słabe starty pierwszego dnia sprawiają jednak, że zajmują dopiero 42. miejsce w generalce. W klasie startują jeszcze: Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (18. miejsce), Tytus Butowski i Łukasz Machowski (30.), Maciej Krusiec i Adam Głogowski (31.), 

Jak idzie pozostałym Polakom?

Dobre starty w Formule Kite kobiet kontynuuje Julia Damasiewicz, która zajmuje 6. miejsce w generalce. W klasie pływają jeszcze: Izabela Satrjan (14.), Magdalena Woyciechowska (21.), Julia Morkowska (28.) i Dominika Sawicka (30.). Wśród mężczyzn najwyżej na 18. miejscu sklasyfikowany jest Maksymilian Żakowski. Miejsca pozostałych Polaków to: 20. Jakub Jurkowski, 31. Jan Marciniak, 33. Błażej Ożóg, 44. Michał Wojciechowski. 

Kolejnych reprezentantów oglądamy w mikstach w klasie 470. Tu startują: Julia Oleksiuk i Rafał Pogorzelski (39.), Zofia Korsak i Franciszek Borys (47.), Agnieszka Pawłowska i Bartek Szlija (50.), Oliwia Laskowska i Kacper Paszek (53.), Weronika Jaroszek i Filip Zalewski (60.). Jedynym naszym reprezentantem w klasie ILCA 7 jest Piotr Malinowski, który zajmuje 132. miejsce. W klasie iQFoil na 11. miejscu utrzymuje się Maja Dziarnowska. Niższe miejsca zajmują Maja Kuchta (20.) oraz Zofia Noceti-Klepacka (28.). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...