STS KOD PROMOCYJNY

Snowboard: Aleksandra Król na 8 miejscu w slalomie gigancie równoległym. Reszta Polek przepadła w kwalifikacjach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieSnowboard: Aleksandra Król na 8 miejscu w slalomie gigancie równoległym. Reszta Polek...

Jedną z ciekawszych konkurencji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie był slalom gigant równoległy kobiet. Oczy polskich kibiców były zwrócone przede wszystkim na występ Aleksandry Król, która wygrała w zawodach Pucharu Świata poprzedzających zmagania olimpijskie. Ostatecznie Polka ukończyła rywalizację na wysokim ósmym miejscu, choć może czuć pewien niedosyt. W kwalifikacjach odpadły Weronika Biela-Nowaczyk i Aleksandra Michalik. 

Sukces był bardzo blisko

Aleksandra Król awansowała z kwalifikacji z czasem 1:28.10 minuty. Ostatecznie dało jej to 8. miejsce w kwalifikacjach i pewny awans do wyścigów w ramach 1/8 finału. Kwalifikacje z kilkusekundową przewagą nad innymi zawodniczkami wygrała faworytka Czeszka Ester Ledecka. Polka pojechała w trzecim biegu fazy pucharowej, a jej przeciwniczką była Rosjanka Polina Smolentsova. Minimalną faworytką wydawała się być Aleksandra Król i potwierdziła to na trasie, gdy wpadła na linię mety, wyprzedzając rywalkę o zaledwie 0,16 sekundy. Już na linii mety Polka zaliczyła upadek, ale nie wpłynęło to na losy tej rywalizacji. 

Dużo trudniejsze zadanie czekało na Aleksandrę Król w ćwierćfinale, gdzie rywalizowała z Ester Ledecką. Ostatecznie Polka nie ukończyła przejazdu, a na dystansie była gorsza od utytułowanej Czeszki. Polka została sklasyfikowana na 8. miejscu w tej konkurencji, a Czeszka ostateczne sięgnęła po złoto. Srebrny medal zdobyła Austriaczka Daniela Ulbing, a brązowy Słowenka Gloria Kotnik. 

Weronika Biela-Nowaczyk i Aleksandra Michalik odpadły w kwalifikacjach

Niestety pozostałym reprezentantkom Polski nie udało się awansować do biegów pucharowych. Weronika Biela-Nowaczyk osiągnęła w kwalifikacjach czas 1:30.75 minuty i zajęła 22. miejsce. Aleksandra Michalik dojechała z czasem 1:37.11 minuty i została sklasyfikowana na 24. miejscu. Do biegów finałowych awansowało 16 najlepszych zawodniczek. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...