STS KOD PROMOCYJNY

Szesnaste miejsce Izabeli Marcisz w debiucie olimpijskim. Złoto w skiathlonie dla Norweżki Therese Johaug

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieSzesnaste miejsce Izabeli Marcisz w debiucie olimpijskim. Złoto w skiathlonie dla Norweżki...

Za nami pierwsza medalowa konkurencja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie. W skiathlonie wystartowały reprezentantki Polski Izabela Marcisz i Magdalena Kobielusz. Znakomicie w swoim debiucie zaprezentowała się Marcisz, która bieg zakończyła na 16. miejscu. Magdalena Kobielusz ukończyła rywalizację na 59. miejscu. Swoje pierwsze olimpijskie złoto zdobyła Norweżka Therese Johaug. 

Znakomity start Izabeli Marcisz

Młoda Izabela Marcisz poleciała do Pekinu przede wszystkim po zebranie cennych doświadczeń na przyszłość. Polka jest młodzieżową mistrzynią świata, jednak w rywalizacji z najlepszymi biegaczkami na świecie nie odnosi jeszcze dużych sukcesów. Za taki na pewno można uznać 16. miejsce zdobyte w olimpijskim debiucie 21-letniej zawodniczki. Polka zaprezentowała się bardzo dobrze i z każdą kolejną minutą biegu wyglądała jeszcze lepiej. Ostatecznie do Therese Johaug straciła 3 minuty i 17 sekund. Osiągnięty przez Izabelę Marcisz wynik jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami w Pekinie oraz dalszą karierą liderki naszej kadry. 

Odległe miejsce Magdaleny Kobielusz

Przed startem rywalizacji jeszcze mniejsze szanse na dobry wynik dawano Magdalenie Kobielusz. Polka od początku rywalizacji nie mogła utrzymać tempa czołowych zawodniczek i stopniowo powiększała się jej strata. Ostatecznie zajęła 59. miejsce ze stratą blisko 10 minut do złotej medalistki. Najważniejsze w tym starcie było zebranie doświadczenia, które ma zaprocentować w przyszłości. 

Pierwsze złoto olimpijskie Therese Johaug

Trudno w to uwierzyć, ale Therese Johaug w tym biegu zdobyła dopiero swoje pierwsze złoto olimpijskie w karierze. Norweżka była zdecydowaną faworytką rywalizacji i od początku narzuciła wysokie tempo. Dzięki temu na linii mety miała ponad 30 sekund przewagi nad drugą zawodniczką. Srebrny medal w tej konkurencji zdobyła Rosjanka Natalia Nepryaeva, a brązowy medal Austriaczka Teresa Stadlober. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...