Bartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Sezon 2021 był ostatnim dla Bartosza Zmarzlika, w którym reprezentował barwy Vetlandy w lidze szwedzkiej. Polak dołączył do ekipy Lejonen Gislaved, która uważana jest za faworyta do zgarnięcia złota.

Wyczyn Zmarzlika na szwedzkich torach

Bartosz Zmarzlik doskonale radził sobie w Szwecji. W sezonie 2021 wystąpił w sześciu spotkaniach w barwach Vetlandy Speedway. Na koniec sezonu uzyskał średnią biegową 2,871. Żużlowiec wziął udział w 31 wyścigach, z czego aż 27 z nich wygrał. W żadnym z występów nie dojechał do mety na końcu stawki. Średnio w jednym spotkaniu przywoził blisko 15 punktów dla swojej drużyny.

Problemy Vetlandy

Vetlanda w poprzednim sezonie zakończyła zmagania na piątym miejscu. W przerwie zimowej doszło jednak do ogromnych przetasowań wewnątrz zespołu. Pożegnał się z nim nie tylko Bartosz Zmarzlik, ale również Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Klub zakontraktował natomiast Pawła Przedpełskiego i Piotra Pawlickiego. Do ekipy dołączył także Rune Holta.

Nowy team Zmarzlika

Zmarzlik nie znika jednak z ligi szwedzkiej. Pojedzie w jednej drużynie z Patrykiem Dudkiem, wspomnianym już Kuberą, Jakubem Miśkowiakiem oraz Maksymem Drabikiem. W Lejonen Gislaved zbudowali prawdziwy deam-team. Nic dziwnego, że typuje się ich jako faworyta do zgarnięcia złota.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...