STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Sezon 2021 był ostatnim dla Bartosza Zmarzlika, w którym reprezentował barwy Vetlandy w lidze szwedzkiej. Polak dołączył do ekipy Lejonen Gislaved, która uważana jest za faworyta do zgarnięcia złota.

Wyczyn Zmarzlika na szwedzkich torach

Bartosz Zmarzlik doskonale radził sobie w Szwecji. W sezonie 2021 wystąpił w sześciu spotkaniach w barwach Vetlandy Speedway. Na koniec sezonu uzyskał średnią biegową 2,871. Żużlowiec wziął udział w 31 wyścigach, z czego aż 27 z nich wygrał. W żadnym z występów nie dojechał do mety na końcu stawki. Średnio w jednym spotkaniu przywoził blisko 15 punktów dla swojej drużyny.

Problemy Vetlandy

Vetlanda w poprzednim sezonie zakończyła zmagania na piątym miejscu. W przerwie zimowej doszło jednak do ogromnych przetasowań wewnątrz zespołu. Pożegnał się z nim nie tylko Bartosz Zmarzlik, ale również Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Klub zakontraktował natomiast Pawła Przedpełskiego i Piotra Pawlickiego. Do ekipy dołączył także Rune Holta.

Nowy team Zmarzlika

Zmarzlik nie znika jednak z ligi szwedzkiej. Pojedzie w jednej drużynie z Patrykiem Dudkiem, wspomnianym już Kuberą, Jakubem Miśkowiakiem oraz Maksymem Drabikiem. W Lejonen Gislaved zbudowali prawdziwy deam-team. Nic dziwnego, że typuje się ich jako faworyta do zgarnięcia złota.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...