Bartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Sezon 2021 był ostatnim dla Bartosza Zmarzlika, w którym reprezentował barwy Vetlandy w lidze szwedzkiej. Polak dołączył do ekipy Lejonen Gislaved, która uważana jest za faworyta do zgarnięcia złota.

Wyczyn Zmarzlika na szwedzkich torach

Bartosz Zmarzlik doskonale radził sobie w Szwecji. W sezonie 2021 wystąpił w sześciu spotkaniach w barwach Vetlandy Speedway. Na koniec sezonu uzyskał średnią biegową 2,871. Żużlowiec wziął udział w 31 wyścigach, z czego aż 27 z nich wygrał. W żadnym z występów nie dojechał do mety na końcu stawki. Średnio w jednym spotkaniu przywoził blisko 15 punktów dla swojej drużyny.

Problemy Vetlandy

Vetlanda w poprzednim sezonie zakończyła zmagania na piątym miejscu. W przerwie zimowej doszło jednak do ogromnych przetasowań wewnątrz zespołu. Pożegnał się z nim nie tylko Bartosz Zmarzlik, ale również Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Klub zakontraktował natomiast Pawła Przedpełskiego i Piotra Pawlickiego. Do ekipy dołączył także Rune Holta.

Nowy team Zmarzlika

Zmarzlik nie znika jednak z ligi szwedzkiej. Pojedzie w jednej drużynie z Patrykiem Dudkiem, wspomnianym już Kuberą, Jakubem Miśkowiakiem oraz Maksymem Drabikiem. W Lejonen Gislaved zbudowali prawdziwy deam-team. Nic dziwnego, że typuje się ich jako faworyta do zgarnięcia złota.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....