Bartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Autor
Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik rozstał się ze szwedzkim klubem

Sezon 2021 był ostatnim dla Bartosza Zmarzlika, w którym reprezentował barwy Vetlandy w lidze szwedzkiej. Polak dołączył do ekipy Lejonen Gislaved, która uważana jest za faworyta do zgarnięcia złota.

Wyczyn Zmarzlika na szwedzkich torach

Bartosz Zmarzlik doskonale radził sobie w Szwecji. W sezonie 2021 wystąpił w sześciu spotkaniach w barwach Vetlandy Speedway. Na koniec sezonu uzyskał średnią biegową 2,871. Żużlowiec wziął udział w 31 wyścigach, z czego aż 27 z nich wygrał. W żadnym z występów nie dojechał do mety na końcu stawki. Średnio w jednym spotkaniu przywoził blisko 15 punktów dla swojej drużyny.

Problemy Vetlandy

Vetlanda w poprzednim sezonie zakończyła zmagania na piątym miejscu. W przerwie zimowej doszło jednak do ogromnych przetasowań wewnątrz zespołu. Pożegnał się z nim nie tylko Bartosz Zmarzlik, ale również Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Klub zakontraktował natomiast Pawła Przedpełskiego i Piotra Pawlickiego. Do ekipy dołączył także Rune Holta.

Nowy team Zmarzlika

Zmarzlik nie znika jednak z ligi szwedzkiej. Pojedzie w jednej drużynie z Patrykiem Dudkiem, wspomnianym już Kuberą, Jakubem Miśkowiakiem oraz Maksymem Drabikiem. W Lejonen Gislaved zbudowali prawdziwy deam-team. Nic dziwnego, że typuje się ich jako faworyta do zgarnięcia złota.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...