Świetne występy polskich żużlowców w szwedzkiej Bauhaus-Ligan

Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy za granicąŚwietne występy polskich żużlowców w szwedzkiej Bauhaus-Ligan

Bartosz Smektała (Västervik Speedway) oraz Dominik Kubera i Maksym Drabik (obaj Lejonen Gislaved) zanotowali bardzo dobre występy w szwedzkiej Bauhaus-Ligan.

Największe emocje w szwedzkiej Bauhaus-Ligan były związane z meczem Västervik Speedway vs Lejonen Gislaved. W składach obu zespołów wystąpili polscy żużlowcy, a co ważne, zanotowali bardzo dobre występy!

Smektała dał zwycięstwo

W zespole gospodarzy, czyli Västervik Speedway wystąpił jeden Polak – Bartosz Smektała. Żużlowiec poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa, zdobywając 11 punktów. Był wyróżniającą się postacią, a co więcej, przed rozpoczęciem spotkania, gospodarze nie byli uznawani za faworytów do wygranej. Mieliśmy więc do czynienia ze sporą sensacją w czwartkowy wieczór na szwedzkim torze.

Dobre występy Kubery i Drabika

Początkowo mówiło się, że w zespole Lejonen Gislaved zobaczymy aktualnego wicemistrza świata, czyli Bartosza Zmarzlika, jednak po zakończeniu oficjalnej prezentacji goście postanowili zastosować przepis o zastępstwie zawodnika. Uspokajamy, polski żużlowiec nie odniósł żadnej kontuzji, a zmiana nie dotyczyła względów zdrowotnych. Nie oznacza to, że kibice biało-czerwonych nie mieli powodów do śledzenia tej ekipy. Wręcz przeciwnie. W jej składzie zameldowali się Dominik Kubera i Maksym Drabik, którzy odgrywali główne role.

Największe emocje towarzyszyły kibicom w końcówce, ponieważ menadżerowie do 14. biegu posłali swoich najlepszych zawodników – gospodarze Bartosza Smektałę, a goście Kuberę.

Tam doszło jednak do upadku Kubery, który został wykluczony z powtórki. Gospodarze odnieśli zwycięstwo i przypieczętowali końcowy triumf.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...