Trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022. Czas na Łódź!

Strona głównaŻużelTrzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022. Czas na Łódź!

Trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022 zostanie rozegrana w Polsce. Przedstawiamy najważniejsze informacje przed SEC Łódź.

SEC Łódź 2022

Półmetek Indywidualnych Mistrzostw Europy 2022 już za nami i powoli zbliżamy się do końcowych rozstrzygnięć. Trzecia runda zawodów zostanie rozegrana w Łodzi na MotoArenie już w najbliższą sobotę 3 września. Tego wydarzenia nie można przegapić, zwłaszcza że liderem tabeli jest Janusz Kołodziej (29 punktów), a wiceliderem Patryk Dudek (26 punktów)!

Do tej pory odbyły się już rundy w Rybniku i niemieckim Güstrow. Przed nami wspomniana Łódź i zwieńczenie rywalizacji w czeskich Pardubicach.

Lista startowa – SEC Łódź 2022

Organizatorzy opublikowali już listę startową do sobotnich zawodów. Oprócz wspomnianych już Janusza Kołodzieja i Patryka Dudka, na MotoArenie zobaczymy jeszcze trzech biało-czerwonych: Piotra Pawlickiego, Bartosza Smektałę oraz Kacpra Worynę, który otrzymał dziką kartę w nagrodę za bardzo dobre występy ligowe.

 1. Leon Madsen (Dania)
 2. Piotr Pawlicki (Polska)
 3. David Bellego (Francja)
 4. Rasmus Jensen (Dania)
 5. Mikkel Michelsen (Dania)
 6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 7. Oliver Berntzon (Szwecja)
 8. Patryk Dudek (Polska)
 9. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
 10. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 11. Vaclav Milik (Czechy)
 12. Dimitri Berge (Francja)
 13. Bartosz Smektała (Polska)
 14. Kacper Woryna (Polska)
 15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 16. Janusz Kołodziej (Polska)

Kto faworytem SEC 2022?

W sobotnich zawodach tak naprawdę wszystko jest możliwe, jednak wierzymy, że ważne role odegrają Polacy z Januszem Kołodziejem i Patrykiem Dudkiem na czele. Zagrozić im mogą tacy zawodnicy jak Leon Madsen, czy choćby Mikkel Michelsen, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kibice z pewnością będą z zainteresowaniem śledzić losy Kacpra Woryny, który w ostatnim czasie pokazał się od dobrej strony w PGE Ekstralidze.

Na koniec sprawdźmy jeszcze, jak prezentują się szanse na końcowy triumf w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Bukmacherzy upatrują faworyta w Kołodzieju, na którego wystawiony został najniższy kurs (2.50). Spore szanse eksperci dają też wspomnianemu już w artykule Madsenowi (kurs 3.00), natomiast zdobycie tytułu przez wicelidera klasyfikacji generalnej, czyli Dudka zostało wycenione po kursie 4.75.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...