STS KOD PROMOCYJNY

Sześciu Polaków pojedzie w żużlowej lidze duńskiej

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelSześciu Polaków pojedzie w żużlowej lidze duńskiej

O Drużynowe Mistrzostwo Danii przystąpi do walki osiem zespołów. Aż połowa z nich zdecydowała się na zatrudnienie polskich żużlowców.

Drużynowe Mistrzostwa Danii mają na celu wyłonienie najlepszego żużlowego klubu. W nowym sezonie 2022 w barwach duńskich klubów zobaczymy aż sześciu Polaków. Pierwszym z nich jest Mateusz Szczepaniak, który będzie wspierał Holsted Tigers, czyli mistrzowski zespół z poprzedniego sezonu.

W przypadku Team Fjelsted mieliśmy do czynienia z zabawną historią, ponieważ oficjalnie klub nie potwierdził żadnego zawodnika do swojego zespołu. Chwalili się tym sami żużlowcy na swoich prywatnych kontach. Obok Petera Kildemanda najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem będzie Polak, Adrian Miedziński.

Działacze Grindsted Speedway Klub zdecydowali się na podpisanie kontraktów z dwoma Polakami. W barwach tego zespołu zobaczymy Krystiana Pieszczka i Mateusza Tondera. Należy mieć jednak na uwadze, że raczej nie zobaczymy ich w duecie.

Ostatnim zespołem, w którym zobaczymy Polaków jest Esbjerg Vikings. W barwach „Wikingów” pojadą Grzegorz Zengota i Dawid Rempała. Ten zespół dokonał także ogromnego transferu w lidze duńskiej. Sprowadził gwiazdę – Tai’a Woffindena.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...