Sześciu Polaków pojedzie w żużlowej lidze duńskiej

Strona głównaŻużelSześciu Polaków pojedzie w żużlowej lidze duńskiej

O Drużynowe Mistrzostwo Danii przystąpi do walki osiem zespołów. Aż połowa z nich zdecydowała się na zatrudnienie polskich żużlowców.

Drużynowe Mistrzostwa Danii mają na celu wyłonienie najlepszego żużlowego klubu. W nowym sezonie 2022 w barwach duńskich klubów zobaczymy aż sześciu Polaków. Pierwszym z nich jest Mateusz Szczepaniak, który będzie wspierał Holsted Tigers, czyli mistrzowski zespół z poprzedniego sezonu.

W przypadku Team Fjelsted mieliśmy do czynienia z zabawną historią, ponieważ oficjalnie klub nie potwierdził żadnego zawodnika do swojego zespołu. Chwalili się tym sami żużlowcy na swoich prywatnych kontach. Obok Petera Kildemanda najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem będzie Polak, Adrian Miedziński.

Działacze Grindsted Speedway Klub zdecydowali się na podpisanie kontraktów z dwoma Polakami. W barwach tego zespołu zobaczymy Krystiana Pieszczka i Mateusza Tondera. Należy mieć jednak na uwadze, że raczej nie zobaczymy ich w duecie.

Ostatnim zespołem, w którym zobaczymy Polaków jest Esbjerg Vikings. W barwach „Wikingów” pojadą Grzegorz Zengota i Dawid Rempała. Ten zespół dokonał także ogromnego transferu w lidze duńskiej. Sprowadził gwiazdę – Tai’a Woffindena.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...