Znamy terminarz PGE Ekstraligi w 2023 roku

Strona głównaŻużelZnamy terminarz PGE Ekstraligi w 2023 roku

W piątek 16 grudnia władze PGE Ekstraligi przedstawiły terminarz rozgrywek na 2023 rok. Zgodnie z nim pierwsza runda polskiej ekstraklasy żużlowej odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia. Koniec rundy zasadniczej zaplanowano na 6 sierpnia. Tydzień później rozpocznie się runda finałowa, a mecze medalowe odbędą się w drugiej połowie września. Sprawdź, jak wygląda szczegółowy terminarz na przyszły sezon. 

Pierwsze starty w kwietniu 

Najlepsze polskie zespoły do rywalizacji ligowej przystąpią w dniach 8-9 kwietnia. Na pierwszy dzień zaplanowano starcie GKM Grudziądz – Włokniarz Częstochowa oraz Apator Toruń – Stal Gorzów. Do końca kwietnia rozegrane zostaną łącznie cztery kolejki. Poniżej przedstawiamy terminy wszystkich kolejek w rundzie zasadniczej. Ta zakończy się dokładnie 6 sierpnia. 

1 kolejka – 8-9 kwietnia

2 kolejka – 14 i 16 kwietnia

3 kolejka – 21 i 23 kwietnia

4 kolejka – 28 i 30 kwietnia

5 kolejka – 5 i 7 maja

6 kolejka – 19 i 21 maja

7 kolejka – 26 i 28 maja

8 kolejka – 4 i 25 czerwca

9 kolejka – 9 i 11 czerwca

10 kolejka – 16 i 18 czerwca

11 kolejka – 30 czerwca i 2 lipca

12 kolejka – 7 i 9 lipca

13 kolejka – 21 i 23 lipca

14 kolejka 4 i 6 sierpnia

Runda finałowa od 13 sierpnia

Runda finałowa rozpocznie się 13 sierpnia. Półfinały zaplanowano na 27 sierpnia. Dwa tygodnie później odbędą się mecze rewanżowe. Awaryjnym terminem na pierwsze mecze półfinałowe jest 3 wrześnie. Otwarcie zmagań o medale będzie miało miejsce 17 września. Rewanż meczu o trzecie miejsce odbędzie się 23 września, a rewanż wielkiego finału PGE Ekstraligi 2023 zaplanowano na 24 września. Terminy rezerwowe pozostające w zapasie to 1 i 8 października. 

Kto wystąpi w przyszłym sezonie PGE Ekstraligi 

Tytułu sprzed roku będzie bronił Motor Lublin. Najskuteczniejszym indywidualnie zawodnikiem PGE Ekstraligi 2022 był Bartosz Zmarzlik, który teraz zamienił Stal Gorzów na obecnego mistrza Polski. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująca, a walka o złoty medal powinna rozgrywać się do ostatniego wyścigu. W najbliższym sezonie PGE Ekstraligi będziemy oglądać takie zespoły jak:

  • ZOOleszcz GKM Grudziądz;
  • zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa;
  • For Nature Solutions Apator Toruń;
  • ebut.pl Stal Gorzów;
  • Fogo Unia Leszno;
  • Cellfast Wilki Krosno;
  • Motor Lublin;
  • Betard Sparta Wrocław. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Fernando Santos nowym selekcjonerem Polski! Prezentacja we wtorek

Wtorek, 24 stycznia, godzina 13:00, Stadion Narodowy w Warszawie. To wtedy oficjalnie poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wczoraj na jak wyszło, że będzie...

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....