Katarzyna Niewiadoma utrzymuje miejsce na podium Tour de France Femmes

Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma utrzymuje miejsce na podium Tour de France Femmes

Po czterech etapach, czyli równo połowie wyścigu, Katarzyna Niewiadoma utrzymuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes. Na odcinku z Troyes do Bar-Sur-Aube zajęła 16. miejsce i minęła metę w jednej grupie z liderką Holenderką Marianne Vos. Na uwagę zasługuje dobra postawa Marty Lach, która ukończyła etap na 11. pozycji. Zwycięstwo etapowe padło łupem Szwajcarki Marlen Reusser z Team SD Worx.

Spokojna jazda nastawiona na wynik

Czwarty etap tegorocznej edycji Tour de France Femmes to spokojna jazda faworytek, które są nastawione na osiągnięcie określonego wyniku. Na trasie z Troyes do Bar-Sur-Aube zawiązywało się kilka ucieczek, a jedna z nich dojechała szczęśliwie do mety przed peletonem. Wszystko dlatego, że znalazły się w niej zawodniczki mające większe straty do liderek wyścigu, w tym do Polki Katarzyny Niewiadomej z Canyon//SRAM Racing

Polka jechała spokojnie i cały czas trzymała się blisko Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma oraz Włoszki Silvii Persico z Valcar – Travel & Service. W końcu to te dwie zawodniczki wyprzedzają reprezentantkę Polski w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie wszystkie trzy dojechały w jednej grupie ze stratą 1:40 do Szwajcarki Marlen Reusser z Team SD Worx, która zdecydowała się na samotną próbę i z przewagą 1:24 wyprzedziła kolejne kolarki. Kolejne miejsca zajęły Francuzka Evita Muzić z FDJ – SUEZ – Futuroscope oraz Rosjanka Alena Amialiusik z Canyon//SRAM Racing. Katarzyna Niewiadoma zajęła 16. miejsce na etapie i utrzymała pozycję na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Jej strata do liderki Vos wynosi 16 sekund.

Dobra jazda Marty Lach

Bardzo dobry odcinek ma za sobą Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Polka dojechała do mety w grupie z liderkami wyścigu i zajęła ostatecznie 11. miejsce. Dzięki temu zanotowała duży awans w klasyfikacji generalnej. W niej przesunęła się aż o 51 miejsc i plasuje się obecnie na 42. lokacie. Do końca zmagań zostały cztery etapy. Kolejny już w czwartek 28 lipca. Peleton wystartuje na trasie z Bar-le-Duc do Saint-Dié-des-Vosges.