Fatalny mecz polskich koszykarzy. Wysoka porażka z Ukrainą

Strona głównaKoszykówkaFatalny mecz polskich koszykarzy. Wysoka porażka z Ukrainą

Koszykarze reprezentacji Polski oblali pierwszy test przed zbliżającymi się Mistrzostwa Europy 2022. Biało-czerwoni w turnieju towarzyskim w Turcji mierzyli się z Ukrainą. Podopieczni Igora Milicicia przegrali różnicą aż 28. punktów i przez całe spotkanie byli tylko tłem dla dużo lepiej grających zawodników z Ukrainy. Wynik ten nie napawa optymizmem nawet najzagorzalszych kibiców polskiej kadry. Jeżeli nic się nie zmieni w ostatnich tygodniach, to udział Polaków w EuroBaskecie 2022 może zakończyć się katastrofą.

Zły początek Polaków

Od pierwszych minut pojedynek nie układał się po myśli reprezentantów Polski. Koszykarze prowadzeni przez Igora Milicicia bardzo źle wyglądali w obronie i już w pierwszej kwarcie dali sobie rzucić aż 26 punktów. Sami odpowiedzieli tylko 17. i wyraźnie przegrywali. Najlepsza w wykonaniu Polaków była druga kwarta, gdzie postawili zdecydowanie większe wymagania w obronie. W ataku zachowali porównywalną skuteczność, wygrali drugie 10 minut 15:12 i na przerwę schodzili przy wyniku 32:38. Sześć punktów straty pozostawało jeszcze do odrobienia.

Dominacja Ukraińców w drugiej połowie

Niestety dominacja Ukraińców w drugiej połowie była jeszcze wyraźniejsza. W pewnym momencie zanotowali nawet serię 16:0 i jeszcze bardziej odskoczyli bezradnym Polakom. Trzecia kwarta to wygrana Ukraińców 22:16. Na ostatnią kwartę wychodzili z przewagą 12. punktów i mało kto miał nadzieje na to, że Polacy zaczną grać lepiej i postawią się rywalom. Czwarta kwarta jest zdecydowanie do zapomnienia. Biało-czerwoni wyglądali w niej fatalnie i kompletnie nie potrafili znaleźć odpowiedzi na grę dobrze dysponowanych reprezentantów Ukrainy. Widać to było na tablicy wyników. Ostatnie 10 minut zakończyło się porażką Polaków 12:28, którzy cały mecz przegrali aż 60:88. Wysoka porażka w meczu z Ukraińcami nie napawa optymizmem, a już za dwa dni kolejny sprawdzian biało-czerwonych. Tym razem podopieczni Igora Milicia zmierzą się z faworyzowanymi Turkami. Przy takiej grze wynik może być bardzo podobny.

Najwięcej punktów dla Polaków zdobyli: Jakub Garbacz (10), Mateusz Ponitka (9), Jarosław Zyskowski i Michał Michalak (obaj po 8).

Polska – Ukraina 60:88 (17:26, 15:12, 16:22, 12:28)