Rosolska lepsza od Kawy i gra dalej w US Open

Strona głównaTenisUS OpenRosolska lepsza od Kawy i gra dalej w US Open

Alicja Rosolska w parze z Nowozelandką Erin Routliffe pokonały w trzech setach duet Katarzyna Kawa i Vivian Heisen z Niemiec w meczu I rundy US Open. Tym samym polsko-nowozelandzka para zameldowała się w II rundzie. Jeszcze przed meczem zdecydowanymi faworytkami były Rosolska i Routliffe, które grają z rozstawieniem z numerem 16. Ostatecznie spotkanie potrwało trzy sety, jednak w decydującej partii różnicę było widać gołym okiem.

Początek zgodnie z oczekiwaniami

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Duet z Alicją Rosolską w składzie szybko przełamał niżej notowaną parę z Katarzyną Kawą. Po chwili zrobiło się 2:0. Kolejne przełamanie oglądaliśmy w piątym gemie i polsko-nowozelandzka para wyszła na prowadzenie 4:1, którego nie oddała już do końca. Następnie oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe i pierwszą partię wygrały Alicja Rosolska i Erin Routliffe 6:2

Niespodzianka w drugiej partii

Wydawało się, że w drugim secie faworytki pójdą za ciosem. Tak się nie stało i nieoczekiwanie lepiej zaczęły sobie radzić Katarzyna Kawa i Vivian Heisen. Oba duety bardzo pilnowały swoich gemów serwisowych i wiele wskazywało na to, że dojdzie do tie-breaka. Tak się jednak nie stało. W ósmym gemie niżej notowana para odebrała serwis rywalkom i następnie wykorzystała swoją trzecią piłkę setową. Dzięki temu Katarzyna Kawa i Vivian Heisen doprowadziły do remisu 1:1

Decydujący set dla faworytek

Porażka tylko podrażniła Alicję Rosolską i Erin Routliffe. Faworytki w decydującym secie pozwoliły rywalkom tylko na zdobycie jednego gema. Od wyniku 1:1 resztę gemów wygrała para polsko-nowozelandzka, która po wygranej 2:1 w setach zameldowała się w II rundzie turnieju deblowego w US Open. Tym samym w polskim pojedynku Alicja Rosolska okazała się lepsza od Katarzyny Kawy. W II rundzie Alicja Rosolska i Erin Routliffe zagrają z lepszymi z pojedynku pary hiszpańsko-holenderskiej Nuria Parriaz-Diaz i Arantxa Rus z Amerykankami Caty McNally i Taylor Townsend.

Alicja Rosolska (Polska, 16) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 16) – Katarzyna Kawa (Polska) / Vivian Heisen (Niemcy) 6:2, 3:6, 6:1