Iga Świątek w II rundzie Roland Garros. Kolejną rywalką Claire Liu

Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek w II rundzie Roland Garros. Kolejną rywalką Claire Liu

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę i awansowała do II rundy turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Liderka rankingu WTA wygrała 6:4, 6:0 i już może szykować się do kolejnego meczu. Hiszpanka okazała się trudną przeciwniczką zwłaszcza w pierwszej partii. Kolejną rywalką Igi Świątek we French Open będzie Amerykanka Claire Liu, która w I rundzie wyeliminowała Szwajcarką Ylenę In-Albon.

Dwusetowe zwycięstwo Igi Świątek

Reprezentantka Polski Iga Świątek (1. WTA) jest główną faworytką do wygrania tegorocznego Roland Garros. Młoda raszynianka broni tytułu wywalczonego przed rokiem. W I rundzie pokonała w dwóch setach niżej notowaną Hiszpankę Cristinę Bucsę (70. WTA). Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany. Jako pierwsza przełamała Bucsa, która wyszła na prowadzenie 2:1. Polka odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. W końcówce partii zachowała więcej koncentracji i przełamała rywalkę na 6:4

Drugi set to już prawdziwy popis najlepszej tenisistki świata. Iga Świątek niepodzielnie królowała na koncie i z dużą pewnością siebie kończyła kolejne wymiany. W całej partii nie pozwoliła Hiszpance na zdobycie ani jednego gema. Iga Świątek wygrała 6:0, a Cristina Bucsa na przestrzeni sześciu gemów wygrała zaledwie siedem piłek. Widać było różnicę zarówno w umiejętnościach, jak i w przygotowaniu motorycznym do tego meczu. Dzięki temu Iga Świątek pewnie zameldowała się w II rundzie Roland Garros.

Iga Świątek (Polska, 1) – Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:4, 6:0

Claire Liu kolejną rywalką Polki

Kolejną rywalką Igi Świątek we French Open będzie Amerykanka Claire Liu. Tenisistka ta w pierwszej rundzie w dwóch setach wygrała ze Szwajcarką Yleną In-Albon. Będzie to trzeci mecz w historii pomiędzy Igą Świątek i Claire Liu. Dwa dotychczasowe wygrywała Polka. Ostatni z nich miał miejsce w marcu tego roku w Indian Wells. Wówczas Iga Świątek wygrała 6:0, 6:1. Liczymy na to, że w II rundzie Roland Garros ponownie okaże się lepsza i zachowa szansę na obronę tytułu wielkoszlemowego.