Primoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych

Strona głównaKolarstwoPrimoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych

Za nami kolejny z prestiżowych wyścigów etapowych w kolarstwie szosowym. Tym razem najlepsi kolarze w peletonie rywalizowali na ośmiu etapach na trasie Paryż-Nicea. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. Niestety o sporym pechu mogą mówić Polacy. Na dzień przed startem wyścigu pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, co wykluczyło go z peletonu. Wyścigu nie ukończył także Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost, który wycofał się na 5. etapie.

Łukasz Owsian z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Na dzień przed startem rywalizacji pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian. W związku z tym reprezentant Polski zamiast na rower, musiał udać się na przymusową izolację i nie wystartował w etapowym francuskim klasyku. Polak miał być ważnym punktem ekipy Team Arkéa Samsic, gdzie miał wspierać swojego lidera Kolumbijczyka Nairo Quintanę. Miejsce Łukasza Owsiana w peletonie w ostatniej chwili zajął Francuz Laurent Pichon. Ostatecznie Nairo Quintana ukończył zmagania na 5. pozycji i do podium stracił zaledwie 66 sekund.

Łukasz Wiśniowski wycofał się na 5 etapie

Od początku w peletonie pojawił się Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost. Na tym etapie Polak zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej, ponieważ jego głównym zadaniem było wspieranie kolegów z zespołu. Niestety w peletonie szerzył się wirus, dlatego do mety w Nicei dojechało zaledwie 59. zawodników i wśród nich zabrakło Polaka. Na pierwszych czterech etapach Łukasz Wiśniowski zajmował kolejno miejsca: 109, 85, 118 i 133.

Primoż Roglić z kolejnym zwycięstwem

Zwycięzcą wyścigu Paryż-Nicea został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. O 29 sekund wygrał on z Brytyjczykem Simonem Yatesem z Team BikeExchange – Jayco. Na najniższym miejscu podium uplasował się Kolumbijczyk Daniel Felipe Martinez z INEOS Grenadiers, który do Roglicia stracił ponad 2,5 minuty.