Świetny Jeremy Sochan z polskim rekordem asyst w NBA. Ważna wygrana Spurs

Strona głównaKoszykówkaŚwietny Jeremy Sochan z polskim rekordem asyst w NBA. Ważna wygrana Spurs

Jeremy Sochan się rozkręca. Młody Polak w nocy z czwartku na piątek pobił polski rekord asyst w jednym meczu NBA. W starciu z Phoenix Suns zaliczył ich dziewięć i był blisko double-double. Polak należał do najlepszych graczy San Antonio Spurs, a jego drużyna wygrała na wyjeździe 132:121. Jeremy Sochan grał ponad 26 minut i rzucił 14 punktów, do których dołożył jeszcze pięć zbiórek. Dla Spurs to trzecia wygrana w tym sezonie.

Najlepszy mecz Sochana w tym sezonie

Za nami piąty mecz San Antonio Spurs w tym sezonie. Tym razem gracze z Teksasu wygrali na wyjeździe 132:121 z Phoenix Suns i duża w tym zasługa Jeremiego Sochana. Młody Polak rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Na parkiecie spędził blisko 26,5 minuty. W tym czasie rzucił 14 punktów przy skuteczności 7/13 za dwa punkty, Do tego dołożył pięć zbiórek pod oboma koszami oraz aż dziewięć asyst. W ten sposób pobił polski rekord asyst w jednym meczu NBA. Poprzedni należał do Marcina Gortata, który w listopadzie 2017 roku w jednym meczu zanotował siedem ostatnich podań. Teraz jego rekord pobił Sochan, który z pewnością ma chrapkę na inne rekordy byłego gwiazdora Washington Wizards i Orlando Magic.

Jeremy Sochan był blisko pierwszego w tym sezonie double-double. Najlepszym zawodnikiem meczu Spurs ponownie był nastoletni Francuz Victor Wembanyama, który rzucił aż 38 punktów, do których dołożył 10 zbiórek. Zespół San Antonio Spurs nieoczekiwanie wygrał na wyjeździe z Phoenix Suns 132:121. To trzecie zwycięstwo drużyny Gregga Popovicha w tym sezonie. Obecnie bilans zespołu z Teksasu to 3:2.

Kiedy kolejny mecz Sochana w NBA?

Kolejny mecz Sochana w NBA już w niedzielę wieczorem. Zespół San Antonio Spurs przed własną publicznością podejmie Toronto Raptors. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30 czasu polskiego, co jest doskonałą informacją dla kibiców mieszkających na co dzień w Polsce. Nie trzeba zarywać nocy, aby zobaczyć naszego jedynaka w NBA w akcji. Zespół Toronto Raptors rozegrał już sześć spotkań w tym sezonie i ma bilans 2:4. Liczymy na to, że w niedziele Sochan i spółka sięgną po kolejne zwycięstwo.