Jeremy Sochan bohaterem Spurs. Jego punkty dały wygraną

Strona głównaKoszykówkaJeremy Sochan bohaterem Spurs. Jego punkty dały wygraną

Jeremy Sochan został bohaterem San Antonio Spurs w wyjazdowym meczu z Washington Wizards. Polak zdobył pięć punktów w ostatniej minucie meczu i pomógł swojej drużynie w wygranej 131:127. Łącznie Sochan przebywał na boisku przez 28 minut. W tym czasie rzucił 23 punkty, do których dołożył cztery zbiórki i trzy asysty. Był drugim najlepiej punktującym graczem w całym spotkaniu, a Spurs odnieśli swoje ósme zwycięstwo w tym sezonie NBA.

Sochan z dobrze nastawionym celownikiem

Spotkanie w Waszyngtonie od początku było bardzo wyrównane. Pierwsze dwie kwarty toczyły się jednak z niewielką przewagą Spurs, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 72:66. W trzeciej kwarcie gospodarze odrobili straty, a na początku czwartej zbudowali przewagę 12. punktów. Wydawało się, że Wizards pewnie zmierzają po zwycięstwo, prowadzać już 121:109. Końcówka jednak należała do drużyny z Teksasu i Jeremiego Sochana.

San Antonio Spurs odrobili straty, a nasz zawodnik w ostatniej minucie zdobył pięć punktów, które dały zwycięstwo. Podopieczni Gregga Popovicha wygrali na wyjeździe 131:127. To dopiero ósma wygrana Spurs w tym sezonie NBA. Sochan bardzo się do niej przycznił, będąc drugim najlepiej punktującym graczem meczu. Na boisku był przez 28 minut. W tym czasie zdobył 23 punkty oraz zanotował cztery zbiórki i trzy asysty. O punkt więcej od niego zdobył klubowy kolega Francuz Victor Wembanyama i to wystarczyło do tego, aby Drużyna z Teksasu cieszyła się z wygranej.

Za dwa dni mecz z Philadelphia 76ers

Kolejne spotkanie San Antonio Spurs rozegrają w nocy z poniedziałku na wtorek. Wówczas na wyjeździe zmierzą się z drużyną Philadelphia 76ers. Będzie to pierwsze spotkanie tych ekip w obecnych rozgrywkach NBA. Zdecydowanymi faworytami będą gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 28:13. San Antonio Spurs są na ostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej z bilansem 8:34.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

• 22/23 stycznia (noc z poniedziałku na wtorek): Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs godz. 1:00
  • 24/25 stycznia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder godz. 3:30
  • 26/27 stycznia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Portland Trail Blazers godz. 3:30
  • 27/28 stycznia (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves godz. 2:30