Mamy drugi medal w Dosze. Ksawery Masiuk trzeci na 50 metrów grzbietem

Strona głównaPływanieMamy drugi medal w Dosze. Ksawery Masiuk trzeci na 50 metrów grzbietem

Ksawery Masiuk wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na długim basenie w katarskiej Dosze. Polak znakomicie zaprezentował się na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Udowodnił świetną formę i finiszował na trzeciej pozycji. Po tytuł sięgnął Australijczyk Isaac Cooper, a przed Polakiem znalazł się jeszcze Amerykanin Hunter Armstrong. Ksawery Masiuk zdobył drugi medal dla reprezentacji Polski w Dosze.

Świetna forma Ksawerego Masiuka w Katarze

Od początku rywalizacji na dystansie 50 metrów w Dosze Ksawery Masiuk potwierdzał znakomitą formę. Zaledwie 19-letni reprezentant Polski uzyskał najlepszy czas biegów kwalifikacyjnych. Finiszował z rezultatem 24.58 i pewnie awansował do półfinałów. Tam płynął w drugim biegu. Stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Pieterem Coetze z Republiki Południowej Afryki. Ostatecznie obaj finiszowali z czasem 24.46, jednak to Polak został sklasyfikowany na drugim miejscu. Do finału awansował z czwartym czasem i realnymi szansami na medal

Wyścig finałowy był niezwykle emocjonujący. Na tak krótkim dystansie decydują niuanse. Ksawery Masiuk dobrze wystartował i utrzymał szybkie tempo do samego końca. Osiągnął czas 24.44, czyli najlepszy w dotychczasowych startach w Dosze. Dzięki temu uplasował się na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal mistrzostw świata. Po złoto sięgnął Australijczyk Isaac Cooper z czasem 24.13. Drugie miejsce zajął Amerykanin Hunter Armstrong z wynikiem 24.33. Tym razem za Polakiem znalazł się Coetze, który stracił do niego 0,15 sekundy.

Katarzyna Wasick to kolejna szansa medalowa

Medal Ksawerego Masiuka to drugi krążek biało-czerwonych na mistrzostwach świata w pływaniu w Katarze. Po pierwszy dzień wcześniej sięgnął Jakub Majerski. On również uplasował się na trzecim miejscu i dokonał tego na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Kolejną polską nadzieją medalową jest Katarzyna Wasick, która w niedzielny wieczór wystartuje na 50 metrów stylem dowolnym. W finale tej konkurencji zobaczymy również Kornelię Fiedkiewicz.