Srebro kobiecej sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym na Uniwersjadzie w Chengdu

Strona głównaPływanieSrebro kobiecej sztafety 4x100 metrów stylem zmiennym na Uniwersjadzie w Chengdu

Kobieca sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym wywalczyła srebrny medal na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Był to ostatni medal wywalczony przez Akademicką Reprezentację Polski w pływaniu na tych zawodach. W finale w polskiej sztafecie popłynęły: Dominika Sztandera, Adela Piskorska, Kornelia Fiedkiewicz i Paulina Peda. Ostatecznie musiały uznać wyższość Chinek. Na trzecim stopniu podium stanęły

Awans z drugiego biegu eliminacyjnego

Polki do finału awansowały z drugiego biegu eliminacyjnego. Tam nieoczekiwanie zajęły dopiero czwarte miejsce z czasem 4:08.93. Straciły blisko cztery sekundy do najlepszych w tym wyścigu Japonek. Na szczęście wystarczyło to do awansu do finału, który również odbywał się w poniedziałek w ostatni dzień rywalizacji na pływalni w Chengdu. W eliminacjach w polskiej sztafecie popłynęły: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Wiktoria Piotrowska i Aleksandra Knop. Po połowie dystansu byliśmy jeszcze na pierwszym miejscu, jednak w końcówce rywalki odrobiły straty.

Piękna walka w finale i srebrny medal

Przed wielkim finałem w naszej drużynie doszło do małych przetasowań. Miejsce Wiktorii Piotrowskiej i Aleksandry Knop zajęły Paulina Peda i Kornelia Fiedkiewicz. Polki startowały w kolejności: Piskorska, Sztandera, Peda i Fiedkiewicz. Początek był bardzo mocny. Adela Piskorska i Dominika Sztandera płynęły na pierwszym miejscu. Po połowie zmiany Pauliny Pedy wciąż biało-czerwone były na czele, jednak w końcówce lepsze okazały się Chinki. Rywalizacja była bardzo zacięta i ostatecznie nasze reprezentantki przegrały z nimi zaledwie o sekundę. Trzecie miejsce w rywalizacji sztafet 4×100 metrów stylem zmiennym zajęły Japonki, które dopłynęły do mety ponad dwie sekundy za Polkami.

Dla naszej reprezentacji był to ostatni medal Uniwersjady w Chengdu wywalczony na pływalni. Ostatecznie Akademicka Reprezentacja Polski w pływaniu wywalczyła tam 15 medali, w tym sześć złotych, siedem srebrnych i dwa brązowe