Polki z brązowym medalem mistrzostw Europy w strzelectwie

Strona głównaInnePolki z brązowym medalem mistrzostw Europy w strzelectwie

Polki w składzie: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Europy w strzelectwie. Biało-czerwone kapitalnie zaprezentowały się w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Do końca walczyły o medal i ostatecznie stanęły na najniższym stopniu podium. To pierwszy seniorski medal Polaków na zawodach rozgrywanych w węgierskim Gyor. Wcześniej po złoto sięgnął junior Iwan Rakitski.

Dobre oko i brązowy medal Polek w Gyor

Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w strzelectwie największe nadzieje wiązaliśmy ze startem Klaudii Breś. Polka nie tak dawno wygrała zawody Pucharu Świata w Granadzie w Hiszpanii, osiągając taki sukces dopiero drugi raz w karierze. W mikście z Grzegorzem Długoszem zajęła tam trzecie miejsce. Teraz przyszedł czas na walkę w mistrzostwach Europy w węgierskim Gyor, które potrwają do 3 marca.

Już na początku rywalizacji seniorskiej mamy spore powody do radości. Drużyna w składzie: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś wywalczyła brązowy medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Polki zdobyły 1702 punkty i zaledwie o jedno oczko wyprzedziły Bułgarki. Z drugiej strony straciły tylko punkt do Ukrainek, które stanęły na drugim miejscu podium. Po mistrzostwo Europy sięgnęły Węgierki. Medal polskiej drużyny to drugi krążek reprezentacji wywalczony w Gyor. Wcześniej w rywalizacji juniorskiej po złoto sięgnął 17-letni Iwan Rakitski. Młody reprezentant Polski triumfował w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

Przed nami szanse na kolejne medale

Zmagania najlepszych Europejczyków w strzelectwie sportowym potrwają do 3 marca. Liczymy na to, że biało-czerwoni włączą się do walki o kolejne medale na Węgrzech. Zawody w Gyor to jeden z ostatnich dużych startów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Oczywiście nie zabraknie w nich Klaudii Breś. Liderka naszej kadry szybko wywalczyła sobie awans i liczymy na to, że w Paryżu włączy się do walki o medale. Za kilka tygodni poznamy wszystkie kwalifikacje i całą reprezentację Polski na igrzyska olimpijskie 2024.