Linette postraszyła Sabalenkę. Wielka bitwa na korcie w Madrycie

Strona głównaTenisLinette postraszyła Sabalenkę. Wielka bitwa na korcie w Madrycie

Magda Linette rozegrała bardzo dobre spotkanie i postraszyła faworyzowaną Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Ostatecznie Polka przegrała w trzech setach, jednak losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej piłki. Magda Linette pokazała, że stać ją na wyrównaną grę z najlepszymi tenisistkami na świecie. Nie żegna się jeszcze z Madrytem, ponieważ w sobotę rozpocznie rywalizację w turnieju deblowym, gdzie tworzy duet z Chinką Shuai Zhang.

Magda Linette mogła sprawić sensację. Wyrównany pojedynek z Sabalenką

Z pewnością mało kto spodziewał się takiego scenariusza. Magda Linette (48. WTA) stoczyła zacięty bój z Białorusinką Aryną Sabalenką (2. WTA) w II rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Zdecydowaną faworytką była rywalka, jednak na korcie nie było tego widać. Polka przystąpiła do tego meczu po trzysetowej batalii z Włoszką Elisabettą Cocciaretto (54. WTA). Teraz czekało ją jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Aryna Sabalenka dobrze rozpoczęła ten mecz, ponieważ przełamała już w trzecim gemie. Później utrzymała przewagę do końca pierwszej partii i wygrała ją 6:4. Polka w czwartym gemie nie wykorzystała dwóch breakpointów powrotnych. W drugiej partii role się odwróciły. Tym razem od początku zdecydowanie lepiej grała Magda Linette. Przełamała w czwartym gemie, a później nie wykorzystała kolejnych trzech breakpointów. Na szczęście nie przeszkodziło jej to w wygraniu seta 6:3. O awansie do kolejnej rundy decydował trzeci set. W nim to Magda Linette jako pierwsza miała trzy breakpointy w dwóch gemach. Niestety żadnego z nich nie wykorzystała. Białorusince wystarczyła jedna taka okazja, aby odebrać Polce serwis i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Szkoda straconej szansy na sprawienie dużej niespodzianki

Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) – Magda Linette (Polska) 6:4, 3:6, 6:3

Polka pozostanie w Madrycie

Pomimo porażki z Aryną Sabalenką Magda Linette nie opuszcza Madrytu. Wszystko dlatego, że już w sobotę rozpocznie walkę w turnieju deblowym. Tam tworzy duet z Chinką Shuai Zhang. W I rundzie debla w Mutua Madrid Open zagrają z Holenderką Demi Schuurs i Brazylijką Stefani. Spotkanie zaplanowano na czwartek.