Polskie koszykarki wygrały z Portorykankami w Poznaniu

Strona głównaKoszykówkaPolskie koszykarki wygrały z Portorykankami w Poznaniu

Polskie koszykarki rozpoczęły mini turniej towarzyski w Poznaniu. Na otwarcie dość pewnie pokonały Portorykanki, czyli uczestniczki zbliżających się igrzysk olimpijskich. Podopieczne Karola Kowalewskiego zdominowały rywalizację i wygrały je 74:55. Na boisku widzieliśmy różnicę w umiejętnościach zawodniczek obu drużyn. Najwięcej punktów dla Polski rzuciły: Liliana Banaszak i Kamila Borkowska. Kolejne spotkanie Polek już w sobotę, gdy zmierzą się z Niemkami.

Pewne zwycięstwo z Portoryko

Biało-czerwone są na etapie przygotowań do kolejnych meczów eliminacyjnych do EuroBasketu 2025. Te dopiero jesienią, jednak wykorzystują te tygodnie do rozgrywania meczów towarzyskich. Niedawno rozegrały zwycięski dwumecz ze Słowaczkami w Wałbrzychu. Teraz po 25 latach wróciły do Poznania, gdzie biorą udział w mini turnieju towarzyskim. Na otwarcie mierzyły się z Portorykankami, które niedługo wezmą udział w turnieju olimpijskim

Piątkowe starcie było jednostronne. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego były wyraźnie lepsze. Problemy miały tylko w pierwszej kwarcie, którą przegrały 18:13. W drugiej totalnie zdominowały swoje rywalki. Wygrały aż 25:13, dzięki czemu do przerwy na tablicy wyników było 38:31. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Trzecia kwarta zamknęła temat zwycięstwa w tym meczu. Polki wygrały ją 24:10 i prowadziły już 62:41. W ostatnim fragmencie meczu gra się nieco wyrównała, jednak toczyła się pod pełną kontrolą biało-czerwonych. Spotkanie wygrały 74:55 i udanie rozpoczęły zmagania w Poznaniu. Najwięcej punktów dla Polski rzuciły: Liliana Banaszak (11), Kamila Borkowska (10) i Agnieszka Skobel (9).

Portoryko – Polska 55:74 (18:13, 13:25, 10:24, 14:12)

W sobotę spotkanie z Niemkami

Już w sobotę Polki czeka kolejne spotkanie z uczestniczkami zbliżającego się turnieju olimpijskiego. Zmierzą się z Niemkami i to rywalki będą faworytkami do zwycięstwa. Biało-czerwone pokazały już, że stać je na walkę z wyżej notowanymi zespołami. Sobotnie spotkanie w Poznaniu zapowiada się bardzo ciekawie. W turnieju udział bierze jeszcze Portugalia.