Mai Hontama – Magdalena Fręch 0:6, 4:6. Dobry początek w Wuhan

Strona głównaTenisMai Hontama – Magdalena Fręch 0:6, 4:6. Dobry początek w Wuhan

Magdalena Fręch zgodnie z oczekiwaniami od zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju Dongfeng Voyah w chińskim Wuhan. Na otwarcie zmagań rangi WTA 1000 w dwóch setach pokonała Japonką Mai Hontamę. Polka zaprezentowała w tym meczu dwa oblicza. Najpierw błyskawicznie wygrała do zera, a następnie po walce 6:4. W niespełna 1,5 godziny zameldowała się w II rundzie.

Pewne zwycięstwo Magdaleny Fręch w Wuhan

Ostatnie tygodnie to najlepszy okres w karierze Magdaleny Fręch (27. WTA). Najpierw wygrała turniej rangi WTA 500 w meksykańskiej Guadalajarze. Teraz plasuje się na najwyższym miejscu w rankingu WTA w swojej dotychczasowej karierze. Dobrą passę chce kontynuować w Wuhan, gdzie gra w turnieju Dongfeng Voyah rangi WTA 1000. W I rundzie czekało ją teoretycznie łatwe zadanie. Po drugiej stronie stanęła kwalifikantka z Japonii Mai Hontama (134. WTA).

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla Magdaleny Fręch. W premierowej odsłonie dominowała w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Nie dała rywalce ani jednego gema. W pół godziny skończyło się 6:0. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugiej partii. Tym razem lepiej zaczęła Japonka. Zyskała przełamanie już w pierwszym gemie. Później do stanu 4:2 utrzymywała bezpieczną przewagę. Końcówka należała jednak do Polki. Magdalena Fręch przejęła inicjatywę i wygrała cztery kolejne gemy. Dzięki temu zakończyła seta 6:4 i cały mecz wygrała dość pewnie. Gra dalej w Wuhan.

Mai Hontama (Japonia, Q) – Magdalena Fręch (Polska) 0:6, 4:6

Emma Navarro kolejną rywalką Magdaleny Fręch

W II rundzie turnieju Dongfeng Voyah Magdalenę Fręch czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tam zmierzy się z rozstawioną z szóstką Amerykanką Emmą Navarro (8. WTA), która w I rundzie miała wolny los. Faworytką bukmacherów będzie Navarro, jednak Polkę stać na sprawienie niespodzianki. Do tej pory obie grały ze sobą trzykrotnie. Dwa ostatnie mecze wygrała Amerykanka i czas na to, aby Fręch się jej zrewanżowała. Stawką tego meczu będzie awans do III rundy turnieju rangi WTA 1000 w Wuhan.