Trefl Sopot – BC Wolves 92:99. Piąta porażka w Eurocup

Strona głównaKoszykówkaTrefl Sopot – BC Wolves 92:99. Piąta porażka w Eurocup

Trefl Sopot doznał piątej porażki w Pucharze Europy w koszykówce. Tym razem po dogrywce przed własną publicznością przegrał 92:99 z BC Wolves z Litwy. Spotkanie od początku układało się po myśli przyjezdnych. Choć mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania w regulaminowym czasie gry, to jednak w dogrywce byli bezradni. Wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w rozgrywkach Eurocup.

Znów się nie udało

Podopieczni trenera Żana Tabaka od początku mają spore problemy w Eurocup. Najbliżej zwycięstwa byli w pierwszej kolejce, gdy długo prowadzili z Ratiopharm Ulm. Ostatecznie doszło do dogrywki, która zakończyła się porażką mistrzów Polski. W kolejnych trzech kolejkach sopocianie musieli uznać wyższość: Aquila Basket Trento, Joventutu Badalona i Budocnostu Podgorica. W piątej kolejce do Sopotu przyjechało BC Wolves z Litwy

Spotkanie od początku układało się lepiej dla Litwinów. Weszli w nie z wynikiem 7:0. Później kontrolowali przebieg gry i po pierwszej kwarcie prowadzili 25:15. Druga kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Tym razem nawiązali wyrównaną walkę i zremisowali. Na przerwę schodzili przy wyniku 37:47. Nadzieje na dobry wynik odżyły po zmianie stron. Trefl Sopot w trzeciej kwarcie zbliżył się już tylko na jeden punkt. W czwartej kwarcie mistrzowie Polski przegrywali już 76:84, jednak wyszli z nie lada opresji i doprowadzili do remisu 84:84. Doszło do dogrywki. Niestety w niej skuteczniejsi byli koszykarze BC Wolves. Wygrali 15:8 i cały mecz zakończyli wynikiem 99:92 na swoją korzyść. Najwięcej punktów dla Trefla rzucili: Marcus Weathers (25), Jakub Schenk (19) i Andy Van Vliet (11).

Trefl Sopot – BC Wolves 92:99 (15:25, 22:22, 25:19, 22:18, d. 8:15)

Za tydzień trudny wyjazd do Turcji

W następnej kolejce o przełamanie będzie bardzo trudno. Trefl Sopot zagra na wyjeździe z tureckim Bahcesehirem SK. Od tego sezonu w zespole tym występuje kapitan reprezentacji Polski Mateusz Ponitka. Turcy są wiceliderami grupy A i celują w bezpośredni awans do ćwierćfinału Pucharu Europy. Trefl Sopot odnieść w tych rozgrywkach, choć kilka zwycięstw. Spotkanie odbędzie się 30 października.