STS KOD PROMOCYJNY

Poland Darts Masters: polscy darterzy zagrają na Torwarze ze światową czołówką!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaDartPoland Darts Masters: polscy darterzy zagrają na Torwarze ze światową czołówką!

Polscy fani darta już odliczają dni do piątku 7 lipca, kiedy na warszawskim Torwarze rozpocznie się turniej Poland Darts Masters. Do naszego kraju przyjedzie światowa czołówka darterów, nie zabraknie także polskich mistrzów tego sportu, w tym Krzysztofa Ratajskiego. W środę 5 lipca odbyło się losowanie par I rundy turnieju. Czas na zapowiedź tego, co czeka nas już w najbliższy weekend!

Poland Darts Masters częścią cyklu World Series Of Darts

World Series of Darts to cykl sześciu turniejów organizowanych przez Professional Darts Corporation (PDC). Co roku w różnym stopniu zmieniają się gospodarze poszczególnych imprez. Tym razem po raz pierwszy w historii zaszczytu organizacji tej imprezy dostąpiła Polska. Wydarzenie na Torwarze będzie czwartym z sześciu turniejów serii. Wcześniej darterzy rywalizowali w Bahrain Masters (As-Sachir), Nordic Masters (Kopenhaga) oraz US Masters (Nowy Jork). Po zmaganiach w Warszawie czekają nas jeszcze dwie imprezy na Antypodach — New Zealand Masters w Hamilton oraz New South Wales Masters w Wollongong. Całą serię World Series of Darts zwieńczy finał zaplanowany na dni 15-17 września w Amsterdamie.

Poland Darts Masters — uczestnicy

Do Warszawy zawita ośmiu darterów zaliczanych obecnie do najlepszych na świecie. Będą to: 

 • Gerwyn Price (Walia)
 • Michael Smith (Anglia)
 • Michael van Gerwen (Holandia)
 • Rob Cross (Anglia)
 • Luke Humphries (Anglia)
 • Danny Noppert (Holandia)
 • Dimitri van den Bergh (Belgia)
 • Nathan Aspinall (Anglia)

Drugą część turniejowej drabinki będą stanowić darterzy reprezentujący kraje Europy Wschodniej, w tym czterech Polaków. Pełna lista przedstawia się następująco:

 • Krzysztof Ratajski (Polska)
 • Krzysztof Kciuk (Polska)
 • Radek Szagański (Polska)
 • Łukasz Wacławski (Polska)
 • Boris Krcmar (Chorwacja)
 • Karel Sedlacek (Czechy)
 • Adam Gawlas (Czechy)
 • Nandor Major (Węgry).

Poland Darts Masters — system, terminarz i format rozgrywek

Turniej Poland Masters zostanie rozegrany systemem pucharowym. Pierwszego dnia imprezy (w piątek 7 lipca) od 19:00 będą odbywać się mecze 1/8 finału rozgrywek, w których rozstawieni zawodnicy z czołówki rankingu PDC zmierzą się z niżej klasyfikowanymi darterami z Europy Wschodniej. Zwycięzcy uzyskają awans do fazy ćwierćfinałowej.

Drugi dzień turnieju (8 lipca) przyniesie końcowe rozstrzygnięcia. Od 19:00 będą rozgrywane ćwierćfinały, a następnie półfinały i wielki finał. Wszystkie fazy będą przedzielone krótkimi przerwami.

Format rozgrywek:

 • 1/8 finału i ćwierćfinały — maksymalnie 11 legów (do 6 wygranych legów)
 • półfinały — maksymalnie 13 legów (do 7 wygranych legów)
 • finał — maksymalnie 15 legów (do 8 wygranych legów).

Poland Darts Masters — losowanie

W środę 5 lipca odbyło się losowanie par I rundy Poland Masters oraz całej drabinki turnieju. Krzysztof Ratajski nie miał szczęścia, bo jego pierwszym przeciwnikiem będzie były mistrz świata, Anglik Rob Cross. Polak odpuścił jednak występ w ostatnim turnieju European Darts Matchplay w Trier (Niemcy), by lepiej przygotować się do pierwszego tak prestiżowego wydarzenia rozgrywanego w jego rodzinnym kraju. Wierzymy, że ta strategia zda egzamin już w najbliższy weekend! 

Choć wierzymy, że pozostałych reprezentantów Polski również stać na namieszanie w Poland Masters, los również ich nie oszczędził. Krzysztof Kciuk zagra z obecnym mistrzem świata, Michaelem Smithem, a Łukasz Wacławski stanie do walki z turniejową “jedynką”, Gerwynem Pricem. Jedynym Polakiem, który wylosował przeciwnika spoza pierwszej czwórki rankingu jest Radek Szagański. Nie oznacza to, że będzie łatwo — zagra z Holendrem Dannym Noppertem, obecnie ósmym darterem na świecie.

Wyniki losowania:

I runda:

Dimitri van den Bergh – Karel Sedlacek
Danny Noppert – Radek Szagański
Luke Humphries – Nandor Major
Nathan Aspinall – Boris Krcmar
Gerwyn Price – Łukasz Wacławski
Michael van Gerwen – Adam Gawlas
Rob Cross – Krzysztof Ratajski
Michael Smith – Krzysztof Kciuk

Ćwierćfinały:

Price/Wacławski — Aspinall/Krcmar
Cross/Ratajski — van den Bergh/Sedlacek
Smith/Kciuk — Noppert/Szaganski
van Gerwen/Gawlas — Humphries/Major

Półfinały: 

Zwycięzca meczu 1 — Zwycięzca meczu 2
Zwycięzca meczu 3 — Zwycięzca meczu 4

Gdzie oglądać turniej?

Transmisje wszystkich meczów Poland Masters będzie można oglądać na platformie Viaplay.

Gdzie obstawiać Poland Masters?

Szeroka oferta na spotkania Poland Masters jest dostępna w STS!

ZOBACZ TAKŻE: Dart – polscy zawodnicy

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...