STS KOD PROMOCYJNY

Rekord Polaków na drużynowych MŚ w darta

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaDartRekord Polaków na drużynowych MŚ w darta

Fani darta mieli w ubiegły weekend nie lada gratkę. We Frankfurcie nad Menem odbyły się drużynowe Mistrzostwa Świata. Cały turniej wygrała reprezentacja Walii, jednak nas najbardziej interesował występ polskiej drużyny w składzie Krzysztof Ratajski/Krzysztof Kciuk. Zapraszamy do podsumowania tych zawodów!

Niesamowity rekord w fazie grupowej

Początkowo wydawalo się, że losowanie grup nie było zbyt szczęśliwe dla naszych rodaków, bo czekały na nich mecze z reprezentacjami Portugalii i Litwy. Obawy sprawdziły się na początku starcia z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego, bo przegrywaliśmy już 0:2 w meczu do czterech wygranych legów. Wtedy jednak nasz zespół wszedł na swój najlepszy poziom i wygrał całe spotkanie 4:3.

Ratajski i Kciuk trafili na usta całego świata darta w drugim spotkaniu, w którym zmierzyli się z Litwinami. Polacy od początku uzyskiwali wysokie wyniki i pewnie wygrywali kolejne legi. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla biało-czerwonych, jednak więcej mówi się o średniej punktów, jaką uzyskali zwycięzcy. 118,1 punkta na podejście do tarczy to rekord wszech czasów drużynowych zawodów w darta! Wynik oznaczał, że Polacy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Gospodarze zbyt mocni

Polscy kibice mogli być pełni nadziei przed meczem 1/8 finału, w którym Ratajski i Kciuk trafili na duet reprezentujący Niemcy – Gabriela Clemensa i Martina Schindlera. Od początku mecz był wyrównany, a obie drużyny zgodnie z planem wygrywały swoje legi. Niestety, jedyne potknięcie przytrafiło się Polakom w kluczowym momencie, bo przy stanie 7:6 dla Niemców (mecz rozgrywano do 8 legów). Nasi zachodni sąsiedzi przełamali parę Ratajski/Kciuk i wygrali całe spotkanie 8:6. Na pocieszenie pozostał nam fakt, że to Krzysztof Ratajski zaliczył najwyższy finisz w sobotnim meczu – udało mu się „zejść do zera” ze 144 punktów!

Puchar dla Walijczyków

Nasi pogromcy w następnej rundzie niespodziewanie pokonali też Anglików i awansowali do strefy medalowej. Tam jednak lepsza okazała się reprezentacja Szkocji i to ona weszła do decydującej rozgrywki. Finał można było nazwać derbami Wielkiej Brytanii, bo po drugiej stronie stanęli Walijczycy. Drużyna w składzie Gerwyn Price/Jonny Clayton zaskakująco łatwo poradziła sobie w finale ze Szkotami Peterem Wrightem i Garym Andersonem (10:2).

ZOBACZ TAKŻE: Darts – ranking

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...