STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Rekord Polaków na drużynowych MŚ w darta

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaDartRekord Polaków na drużynowych MŚ w darta

Fani darta mieli w ubiegły weekend nie lada gratkę. We Frankfurcie nad Menem odbyły się drużynowe Mistrzostwa Świata. Cały turniej wygrała reprezentacja Walii, jednak nas najbardziej interesował występ polskiej drużyny w składzie Krzysztof Ratajski/Krzysztof Kciuk. Zapraszamy do podsumowania tych zawodów!

Niesamowity rekord w fazie grupowej

Początkowo wydawalo się, że losowanie grup nie było zbyt szczęśliwe dla naszych rodaków, bo czekały na nich mecze z reprezentacjami Portugalii i Litwy. Obawy sprawdziły się na początku starcia z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego, bo przegrywaliśmy już 0:2 w meczu do czterech wygranych legów. Wtedy jednak nasz zespół wszedł na swój najlepszy poziom i wygrał całe spotkanie 4:3.

Ratajski i Kciuk trafili na usta całego świata darta w drugim spotkaniu, w którym zmierzyli się z Litwinami. Polacy od początku uzyskiwali wysokie wyniki i pewnie wygrywali kolejne legi. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla biało-czerwonych, jednak więcej mówi się o średniej punktów, jaką uzyskali zwycięzcy. 118,1 punkta na podejście do tarczy to rekord wszech czasów drużynowych zawodów w darta! Wynik oznaczał, że Polacy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Gospodarze zbyt mocni

Polscy kibice mogli być pełni nadziei przed meczem 1/8 finału, w którym Ratajski i Kciuk trafili na duet reprezentujący Niemcy – Gabriela Clemensa i Martina Schindlera. Od początku mecz był wyrównany, a obie drużyny zgodnie z planem wygrywały swoje legi. Niestety, jedyne potknięcie przytrafiło się Polakom w kluczowym momencie, bo przy stanie 7:6 dla Niemców (mecz rozgrywano do 8 legów). Nasi zachodni sąsiedzi przełamali parę Ratajski/Kciuk i wygrali całe spotkanie 8:6. Na pocieszenie pozostał nam fakt, że to Krzysztof Ratajski zaliczył najwyższy finisz w sobotnim meczu – udało mu się „zejść do zera” ze 144 punktów!

Puchar dla Walijczyków

Nasi pogromcy w następnej rundzie niespodziewanie pokonali też Anglików i awansowali do strefy medalowej. Tam jednak lepsza okazała się reprezentacja Szkocji i to ona weszła do decydującej rozgrywki. Finał można było nazwać derbami Wielkiej Brytanii, bo po drugiej stronie stanęli Walijczycy. Drużyna w składzie Gerwyn Price/Jonny Clayton zaskakująco łatwo poradziła sobie w finale ze Szkotami Peterem Wrightem i Garym Andersonem (10:2).

ZOBACZ TAKŻE: Darts – ranking

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...