STS KOD PROMOCYJNY

Turniej PDC Poland Darts Masters w lipcu w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartTurniej PDC Poland Darts Masters w lipcu w Warszawie

W dniach 7-8 lipca na warszawskim Torwarze odbędzie się turniej PDC Poland Darts Masters. To pierwszy w historii turniej tej rangi, który organizacja PDC zorganizuje w Polsce. O trofeum powalczą największe gwiazdy darta, a wśród nich nie zabraknie Polaków na czele z Krzysztofem Ratajskim. PDC to najważniejsza organizacja darterska na świecie. 

Pierwszy raz w Polsce

Impreza tej rangi zostanie rozegrana w Polsce po raz pierwszy w historii. O wszystkim poinformowała federacja PDC. Już teraz wiemy, że PDC Poland Darts Masters odbędzie się w dniach 7-8 lipca na warszawskim Torwarze. W turnieju udział weźmie 16. zawodników, w tym ośmiu darterów z Europy Wschodniej oraz ośmiu wybranych przedstawicieli organizacji PDC. Będą to bardzo głośne nazwiska, co korzystnie wpłynie na popularyzację darta w Polsce. Zawodnicy ci są również gwarancją darta na najwyższym światowym poziomie. 

Zawody rozgrywane w Warszawie będą 4 z 6 turniejów organizowanych w ramach cyklu World Series of Darts. Dwa pierwsze już za nami, a darterzy rywalizowali kolejno w Bahrajnie i Kopenhadze. Jeszcze w czerwcu czeka ich występ w Nowym Jorku, a po imprezie w Polsce zagrają jeszcze w Hamilton i w Wollongong. Wielkie finały cyklu World Series of Darts zaplanowano na 15-17 września w Amsterdamie. Tam wystąpi 24. najlepszych darterów z turniejów kwalifikacyjnych. 

Kto wystąpi na turnieju Poland Darts Masters w Warszawie?

Poznaliśmy już nazwiska większości zawodników, którzy w lipcu wystąpią w Polsce. Ze strony organizacji PDC będą to: Michael Smith (Anglia), Michael van Gerwen (Holandia), Gerwyn Price (Walia), Rob Cross (Anglia), Luke Humphries (Anglia), Danny Noppert (Holandia), Dimitri Van den Bergh (Belgia) i Nathan Aspinall (Anglia). Michael Smith to obecny lider światowego rankingu. Po stronie zawodników z Europy Wschodniej będziemy oglądać: Krzysztofa Ratajskiego, Krzysztofa Kciuka, Radka Szagańskiego, Borisa Krcmara (Chorwacja), Karela Sedlaceka (Czechy), Adama Gawlasa (Czechy) oraz zwycięzców kwalifikacji polskich i węgierskich. 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy darterzy

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...