STS KOD PROMOCYJNY

Polscy hokeiści z kompletem zwycięstw w Turnieju o Puchar Niepodległości

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści z kompletem zwycięstw w Turnieju o Puchar Niepodległości

Hokeiści reprezentacji Polski z kompletem zwycięstw wygrali Turniej o Puchar Niepodległości w Sosnowcu. W pokonanym polu pozostawili kolejno: Estonią, drużynę młodzieżową Łotwy oraz Litwę. Dla biało-czerwonych to kolejny etap przygotowań do udziału w mistrzostwach świata elity, do których wracają po ponad 20. latach nieobecności. W sobotę na zakończenie zmagań w Sosnowcu Polacy wygrali 5:1 z Litwinami. 

Trzy pewne zwycięstwa w Sosnowcu

W dniach 9-11 listopada w Sosnowcu rozgrywany był Turniej o Puchar Niepodległości. Udział w nim wzięły cztery drużyny narodowe, w tym jednak młodzieżowa. Na otwarcie zmagań biało-czerwoni mierzyli się z Estonią. Mecz od początku toczył się pod dyktando trenera Roberta Kalabera. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali oni 7:3, a bramki zdobywali: Bartłomiej Jeziorski (2), Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski, Patryk Krężołek, Bartosz Ciura i Dariusz Wanat. 


Czytaj więcej o hokeju na lodzie


Drugie spotkanie Polacy rozgrywali z drużyną młodzieżową Łotwy. To bezpośrednie zaplecze składu, który kilka miesięcy temu sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata. Biało-czerwoni ponownie nie mieli problemów ze zwycięstwem i skończyło się 5:1. Na listę strzelców wpisywali się: Bartłomiej Jeziorski (2), Alan Łyszczarczyk, Bartosz Ciura i Paweł Dronia. Po tym zwycięstwie Polacy byli pewni zdobycia Pucharu Niepodległości. Na zakończenie zmagań mierzyli się z Litwinami. Znów było 5:1. Tym razem dwie bramki zdobył Alan Łyszczarczyk, a po razie na listę strzelców spisali się: Bartłomiej Jeziorski, Jakub Bukowski i Igor Smal. 

Kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata elity 

Turniej w Sosnowcu to kolejny etap przygotowań Polaków do występu w mistrzostwach świata elity, ponieważ wywalczyli w maju po 22 latach. Zawody odbędą się w przyszłym roku w Czechach. Polacy stoją przed trudnym zadaniem, ponieważ w fazie grupowej czekają na nich prawdziwe potęgi. Wśród nich m.in. Amerykanie i Szwedzi.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...