STS KOD PROMOCYJNY

Brąz Polaków w holowaniu manekina na World Games 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneBrąz Polaków w holowaniu manekina na World Games 2022

Czwartego dnia zmagań na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w Birmingham Polacy wywalczyli jeden medal. Polska sztafeta zajęła trzecie miejsce w dyscyplinie ratownictwa w konkurencji holowania manekina na dystansie 4×25 metrów. Tym samym Polacy powiększyli swój dorobek i mają 11 medali. W składzie brązowych medalistów znaleźli się: Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Hubert Nakielski i Cezary Kępa. Niestety w pozostałych konkurencjach Polacy wystartowali bez większych sukcesów. 

Kolejny medal Polaków

Za nami czwarty dzień zmagań w World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Póki co Polacy zawsze kończyli dzień z choćby jednym medalem w dorobku i tak również było tym razem. Sztafeta 4×25 metrów w holowaniu manekina w składzie: Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Hubert Nakielski i Cezary Kępa stanęła na najniższym stopniu podium. Polacy osiągnęli czas 1:07.44. Przegrali tylko z Niemcami i Włochami. Co ciekawe na poprzedniej edycji World Games biało-czerwoni wywalczyli w tej konkurencji srebrny medal. 

Blisko kolejnych medali 

Bardzo blisko zdobycia medalu były także sztafety ratownicze męska i kobieta na 4×50 metrów stylem zmiennym. Obie drużyny skończyły zmagania na czwartym miejscu. Ponadto w pojedynczych startach Polacy zajmowali także 5. i 7. miejsce w innych konkurencjach, jednak nie udało im się sięgnąć po kolejny medal. Biało-czerwonych oglądaliśmy m.in. w maratonie kajakowym, który zadebiutował na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich jako konkurencja medalowa. Wcześniej 9 lat temu rozgrywano ją w formie pokazowej. 

Dwunaste miejsce w klasyfikacji medalowej

Po czterech dniach World Games 2022 Polacy zajmują 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. W dorobku mamy 11 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Zdecydowanymi liderami są Niemcy, którzy zgromadzili już 25 medali, z czego aż 15 złotych. Miejsca na podium uzupełniają jeszcze reprezentanci Ukrainy (9 złotych medali) oraz Kolumbii (8 złotych medali). Przed nami kolejne dni rywalizacji i kolejne szanse medalowe przed Polakami.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...