Brąz Polaków w holowaniu manekina na World Games 2022

Strona głównaInneBrąz Polaków w holowaniu manekina na World Games 2022

Czwartego dnia zmagań na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w Birmingham Polacy wywalczyli jeden medal. Polska sztafeta zajęła trzecie miejsce w dyscyplinie ratownictwa w konkurencji holowania manekina na dystansie 4×25 metrów. Tym samym Polacy powiększyli swój dorobek i mają 11 medali. W składzie brązowych medalistów znaleźli się: Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Hubert Nakielski i Cezary Kępa. Niestety w pozostałych konkurencjach Polacy wystartowali bez większych sukcesów. 

Kolejny medal Polaków

Za nami czwarty dzień zmagań w World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Póki co Polacy zawsze kończyli dzień z choćby jednym medalem w dorobku i tak również było tym razem. Sztafeta 4×25 metrów w holowaniu manekina w składzie: Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Hubert Nakielski i Cezary Kępa stanęła na najniższym stopniu podium. Polacy osiągnęli czas 1:07.44. Przegrali tylko z Niemcami i Włochami. Co ciekawe na poprzedniej edycji World Games biało-czerwoni wywalczyli w tej konkurencji srebrny medal. 

Blisko kolejnych medali 

Bardzo blisko zdobycia medalu były także sztafety ratownicze męska i kobieta na 4×50 metrów stylem zmiennym. Obie drużyny skończyły zmagania na czwartym miejscu. Ponadto w pojedynczych startach Polacy zajmowali także 5. i 7. miejsce w innych konkurencjach, jednak nie udało im się sięgnąć po kolejny medal. Biało-czerwonych oglądaliśmy m.in. w maratonie kajakowym, który zadebiutował na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich jako konkurencja medalowa. Wcześniej 9 lat temu rozgrywano ją w formie pokazowej. 

Dwunaste miejsce w klasyfikacji medalowej

Po czterech dniach World Games 2022 Polacy zajmują 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. W dorobku mamy 11 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Zdecydowanymi liderami są Niemcy, którzy zgromadzili już 25 medali, z czego aż 15 złotych. Miejsca na podium uzupełniają jeszcze reprezentanci Ukrainy (9 złotych medali) oraz Kolumbii (8 złotych medali). Przed nami kolejne dni rywalizacji i kolejne szanse medalowe przed Polakami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...