STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek znów najlepsza. Wygrała 89. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneIga Świątek znów najlepsza. Wygrała 89. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Iga Świątek po raz drugi z rzędu została wybrana najlepszym polskim sportowcem roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Liderka rankingu WTA i najlepsza tenisistka świata ponownie nie miała sobie równych. Na podium wyprzedziła żużlowego mistrza świata Bartosza Zmarzlika oraz siatkarza Aleksandra Śliwkę. Poza czołową 10. znalazł się Robert Lewandowski. 

Iga Świątek sportowcem roku 2023 w Polsce

Bez dwóch zdań Iga Świątek należała do grona faworytów do wygrania w 89. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca roku w Polsce. W minionym sezonie obroniła pozycję liderki światowego rankingu, wygrała Roland Garros oraz WTA Finals. Do tego dołożyła wiele zwycięstw w prestiżowych turniejach, w tym w: Pekinie, Warszawie, Stuttgarcie i Dausze. Nic więc dziwnego, że jej świetną formę docenili kibice. Iga Świątek po raz drugi z rzędu została sportowcem roku w Polsce

Kolejne miejsca na podium zajęli: Bartosz Zmarzlik oraz Aleksander Śliwka. Pierwszy po raz czwarty w karierze wywalczył indywidualne mistrzostwo świata na żużlu. Do tego dołożył mistrzostwo świata oraz mistrzostwo Europy w drużynie, a także został mistrzem Polski z Motorem Lublin. Aleksander Śliwka ma za sobą świetny sezon reprezentacyjny i klubowy. Z kadrą awansował na igrzyska olimpijskie i wygrał mistrzostwa Europy oraz Ligę Narodów. Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci z rzędu wygrał Ligę Mistrzów. 

Czołowa dziesiątka 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”:

  1. Iga Świątek (tenis ziemny)
  2. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  3. Aleksander Śliwka (siatkówka)
  4. Natalia Kaczmarek (lekkoatletyka)
  5. Piotr Żyła (skoki narciarskie)
  6. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
  7. Hubert Hurkacz (tenis ziemny)
  8. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
  9. Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska, Ewa Trzebińska (szermierka)
  10. Adrian Meronk (golf). 

Wyróżnienia w pozostałych kategoriach

Tradycyjnie przyznano wyróżnienia w kilku innych kategoriach, w tym m.in. dla trenera roku, drużyny roku czy też wydarzenia sportowego roku. Poniżej laureaci. 

Trener roku: Nicola Grbić (selekcjoner polskich siatkarzy).

Drużyna roku: reprezentacja Polski siatkarzy.

Wydarzenie roku: Diamentowa Liga. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej (lekkoatletyka)

Sport bez barier: Witold Skupień.

Nadzieja olimpijska: Adrianna Kąkol.

Superczempion: Jakub Błaszczykowski.

Stypendia Ministra Sportu i Turystyki: Iwona Wójcik-Pietruszka (wioślarstwo), Jan Szturc (skoki narciarskie), Wacław Szukiel (żeglarstwo).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...