STS KOD PROMOCYJNY

Łukasz Przybylski i Ksenija Markitantowa mistrzami Polski w łuku bloczkowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneŁukasz Przybylski i Ksenija Markitantowa mistrzami Polski w łuku bloczkowym

Wicemistrz świata Łukasz Przybylski (A3D Toszek Boguszyce) został mistrzem Polski w konkurencji łuku bloczkowego. W wielkim finale pokonał Rafała Dobrowolskiego (Karima Prząsław) 146:144. Wśród pań triumfowała Ksenija Markitantowa (Łucznik Żywiec). W pojedynku o złoto okazała się lepsza od Agaty Bulwy (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) i wygrała z nią 135:128. Zapraszamy na podsumowanie mistrzostw Polski. 

Wielkie emocje w rywalizacji mężczyzn

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie rywalizacji mężczyzn o mistrzostwo Polski w łuku bloczkowym. Do walki stanęli bowiem drużynowi mistrzowie świata. Najlepszy okazał się Łukasz Przybylski (A3D Toszek Boguszyce). W wielkim finale pokonał reprezentacyjnego kolegę Rafała Dobrowolskiego (Karima Prząsław) 146:144. Na najniższym stopniu podium stanęli Przemysław Konecki (LUKS Orlik Goleszów) oraz Filip Szeląg (A3D Toszek Boguszyce). Drużynowo rywalizację wygrali łucznicy z Boguszyc. 

Wśród pań najlepsza okazała się Ksenija Markitantowa (Łucznik Żywiec). W wielkim finale pokonała ona 135:128 Agatę Bulwę (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska). Na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Forajter (LKS Tempo Stolarzowice) i Małgorzata Kapusta (Płaszowianka Kraków). Niespodziankę jest fakt, że dopiero piąte miejsce zajęła jedna z faworytek i wielokrotna mistrzyni Polski w łuku bloczkowym Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów). Sięgnęła jednak po złoto w drużynie. 

Kto jeszcze zdobył medale na mistrzostwach Polski?

W Goleszowie rozegrano jeszcze rywalizację m.in. w parach mieszanych. Tu najlepsi okazali się Małgorzata Kapusta i Bartosz Sieńczak z Płaszowianki Kraków. Konkurencję łuku bez oprzyrządowania wygrał Rafał Czapaj (UKS Grot Ruda Śląska). W finale dopiero po barażu pokonał Jacka Marka (Defmar Police). Wśród pań triumfowała Inga Zagrodzka-Dobija (ŁLKS Karima Prząsław), która w finale okazała się lepsza od Irminy Małyszek (Granit Strzelin). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...