Łukasz Przybylski i Ksenija Markitantowa mistrzami Polski w łuku bloczkowym

Strona głównaInneŁukasz Przybylski i Ksenija Markitantowa mistrzami Polski w łuku bloczkowym

Wicemistrz świata Łukasz Przybylski (A3D Toszek Boguszyce) został mistrzem Polski w konkurencji łuku bloczkowego. W wielkim finale pokonał Rafała Dobrowolskiego (Karima Prząsław) 146:144. Wśród pań triumfowała Ksenija Markitantowa (Łucznik Żywiec). W pojedynku o złoto okazała się lepsza od Agaty Bulwy (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) i wygrała z nią 135:128. Zapraszamy na podsumowanie mistrzostw Polski. 

Wielkie emocje w rywalizacji mężczyzn

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie rywalizacji mężczyzn o mistrzostwo Polski w łuku bloczkowym. Do walki stanęli bowiem drużynowi mistrzowie świata. Najlepszy okazał się Łukasz Przybylski (A3D Toszek Boguszyce). W wielkim finale pokonał reprezentacyjnego kolegę Rafała Dobrowolskiego (Karima Prząsław) 146:144. Na najniższym stopniu podium stanęli Przemysław Konecki (LUKS Orlik Goleszów) oraz Filip Szeląg (A3D Toszek Boguszyce). Drużynowo rywalizację wygrali łucznicy z Boguszyc. 

Wśród pań najlepsza okazała się Ksenija Markitantowa (Łucznik Żywiec). W wielkim finale pokonała ona 135:128 Agatę Bulwę (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska). Na najniższym stopniu podium stanęły Alicja Forajter (LKS Tempo Stolarzowice) i Małgorzata Kapusta (Płaszowianka Kraków). Niespodziankę jest fakt, że dopiero piąte miejsce zajęła jedna z faworytek i wielokrotna mistrzyni Polski w łuku bloczkowym Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów). Sięgnęła jednak po złoto w drużynie. 

Kto jeszcze zdobył medale na mistrzostwach Polski?

W Goleszowie rozegrano jeszcze rywalizację m.in. w parach mieszanych. Tu najlepsi okazali się Małgorzata Kapusta i Bartosz Sieńczak z Płaszowianki Kraków. Konkurencję łuku bez oprzyrządowania wygrał Rafał Czapaj (UKS Grot Ruda Śląska). W finale dopiero po barażu pokonał Jacka Marka (Defmar Police). Wśród pań triumfowała Inga Zagrodzka-Dobija (ŁLKS Karima Prząsław), która w finale okazała się lepsza od Irminy Małyszek (Granit Strzelin). 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....