Patryk Chojnowski mistrzem paralimpijskim w Paryżu

Strona głównaInnePatryk Chojnowski mistrzem paralimpijskim w Paryżu

Patryk Chojnowski po emocjonującym boju sięgnął po tytuł mistrza paralimpijskiego w Paryżu w grze singlowej. Polski tenisista stołowy w wielkim finale w pięciu setach pokonał Chińczyka Hao Liana. Spotkanie było bardzo zacięte. Decydująca partia rozgrywana była na przewagi. Polak wyszarpał medal i po raz trzeci został mistrzem paralimpijskim w singlu. Kilka dni temu sięgnął też po złoto w deblu w parze z Piotrem Grudniem.

Droga Patryka Chojnowskiego do finału

Do turnieju singlowego w Paryżu Patryk Chojnowski przystępował w dobrym nastroju. Wszystko dlatego, że 1 września w parze z Piotrem Grudniem sięgnął po złoto paralimpijskie w kategorii MD18. Teraz celował w sukces w grze pojedynczej w klasie MS10. Rozpoczął zmagania od ćwierćfinału. tam w trzech szybkich setach pokonał Brazylijczyka Claudio Masadę. W ten sposób awansował do strefy medalowej. W półfinale po drugiej stronie stołu stanął Franzu Mateo Boheas. Spotkanie było ciut bardziej zacięte, jednak ponownie to Polak wyszedł z niego zwycięsko. Skończyło się wynikiem 3:1 i awansem do wielkiego finału.

Wielkie emocje w walce o złoto

W finale igrzysk paralimpijskich w Paryżu spotkali się Patryk Chojnowski i Hao Lian z Chin. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Od początku gra była wyrównana i ważny był każdy punkt. Pierwszą partię na przewagi wygrał Chojnowski. W drugiej ponownie okazał się lepszy. Prowadził 2:0 i był blisko złota. Wtedy za odrabianie strat wziął się Lian. W trzecim secie zaskoczył Polaka i wygrał 11:7. Czwartego seta wygrał na przewagi 12:10 i doszło do piątej partii. To ona decydowała o złocie. Chińczyk był na autostradzie do złota. Prowadził już 9:4. Później 10:7. Patryk Chojnowski obronił trzy piłki meczowe i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W niesamowitych okolicznościach sięgnął po trzecie indywidualne złoto paralimpijskie w swojej karierze. Wcześniej triumfował w 2012 roku w Londynie i w 2021 roku w Tokio

Czwarty złoty medal polskich paralimpijczyków w Paryżu

Dla Polski to już czwarty złoty medal w Paryżu. Wcześniej dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim został pływak Kamil Otowski. Triumfował na dystansach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Trzecie złoto dołożyła para Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, a teraz ten pierwszy poszedł za ciosem w singlu. Do tej pory biało-czerwoni mają już 14 medali i z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Obecnie zajmują 20. miejsce w klasyfikacji medalowej.