STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na drugim etapie Tour de Romandie Féminin

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na drugim etapie Tour de Romandie Féminin

Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła drugie miejsce na drugim etapie wyścigu Tour de Romandie Féminin. Zmagania zaliczane są do kobiecego World Touru. Polka na ostatnich metrach musiała uznać wyższość Holenderki Demi Vollering z Team SD Worx. Świetna jazda sprawiła, że Katarzyna Niewiadoma awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do rozegrania pozostał jeden etap. 

Kapitalna walka Katarzyny Niewiadomej 

Za nami niezwykle emocjonujący etap drugiej edycji Tour de Romandie Féminin, na którym ważną rolę odegrała Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing). Peleton tym razem rywalizował na trasie z Romont do Torgon, która liczyła 111 kilometrów. Na finiszu oglądaliśmy podjazd o długości 10,6 kilometra i średnim nachyleniu 6,6%. To na nim rozegrały się najważniejsze wydarzenia tego etapu.

Im bliżej mety, tym tempo rosło, a z czołowej grupy odpadały kolejne zawodniczki. Na cztery kilometry przed metą w walce o zwycięstwo liczyły się tylko cztery zawodniczki: Holenderka Demi Vollering (Team SD Worx), Szwajcarka Marlen Reusser (Team SD Worx), Katarzyna Niewiadoma i Francuzka Juliette Labous (Team dsm-firmenich). Na ostatnich metrach walka toczyła się już tylko pomiędzy Vollering i Niewiadoma. Polka wytrzymała tempo znakomitej Holenderki, jednak w samej końcówce musiała uznać jej wyższość. Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce ze stratą dwóch sekund do zwyciężczyni. Etap na 43. miejscu ukończyła Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling.

Niewiadoma wiceliderką klasyfikacji generalnej 

Po znakomitej jeździe na drugim etapie na pozycję wiceliderki wyścigu Tour de Romandie Féminin 2023 awansowała Katarzyna Niewiadoma. W generalce ma sześć sekund straty do Demi Vollering. Trzecie miejsce zajmuje Marlen Reusser. Druga z Polek Marta Lach zajmuje obecnie 42. miejsce. Przed nami ostatni etap tegorocznych zmagań w Szwajcarii. Rozegrany zostanie w niedzielę 17 września. Peleton będzie walczył na trasie z Vernier do Nyonu, która liczy blisko 132 kilometrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...