Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na drugim etapie Tour de Romandie Féminin

Autor
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na drugim etapie Tour de Romandie Féminin

Katarzyna Niewiadoma z zespołu Canyon//SRAM Racing zajęła drugie miejsce na drugim etapie wyścigu Tour de Romandie Féminin. Zmagania zaliczane są do kobiecego World Touru. Polka na ostatnich metrach musiała uznać wyższość Holenderki Demi Vollering z Team SD Worx. Świetna jazda sprawiła, że Katarzyna Niewiadoma awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do rozegrania pozostał jeden etap. 

Kapitalna walka Katarzyny Niewiadomej 

Za nami niezwykle emocjonujący etap drugiej edycji Tour de Romandie Féminin, na którym ważną rolę odegrała Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing). Peleton tym razem rywalizował na trasie z Romont do Torgon, która liczyła 111 kilometrów. Na finiszu oglądaliśmy podjazd o długości 10,6 kilometra i średnim nachyleniu 6,6%. To na nim rozegrały się najważniejsze wydarzenia tego etapu.

Im bliżej mety, tym tempo rosło, a z czołowej grupy odpadały kolejne zawodniczki. Na cztery kilometry przed metą w walce o zwycięstwo liczyły się tylko cztery zawodniczki: Holenderka Demi Vollering (Team SD Worx), Szwajcarka Marlen Reusser (Team SD Worx), Katarzyna Niewiadoma i Francuzka Juliette Labous (Team dsm-firmenich). Na ostatnich metrach walka toczyła się już tylko pomiędzy Vollering i Niewiadoma. Polka wytrzymała tempo znakomitej Holenderki, jednak w samej końcówce musiała uznać jej wyższość. Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce ze stratą dwóch sekund do zwyciężczyni. Etap na 43. miejscu ukończyła Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling.

Niewiadoma wiceliderką klasyfikacji generalnej 

Po znakomitej jeździe na drugim etapie na pozycję wiceliderki wyścigu Tour de Romandie Féminin 2023 awansowała Katarzyna Niewiadoma. W generalce ma sześć sekund straty do Demi Vollering. Trzecie miejsce zajmuje Marlen Reusser. Druga z Polek Marta Lach zajmuje obecnie 42. miejsce. Przed nami ostatni etap tegorocznych zmagań w Szwajcarii. Rozegrany zostanie w niedzielę 17 września. Peleton będzie walczył na trasie z Vernier do Nyonu, która liczy blisko 132 kilometrów. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...