Drużynowa jazda na czas dla Jumbo-Visma. Dalsze miejsca ekip Polaków na otwarcie Vuelty

Strona głównaKolarstwoVueltaDrużynowa jazda na czas dla Jumbo-Visma. Dalsze miejsca ekip Polaków na otwarcie...

Już tradycyjnie na otwarcie Vuelta a España rozegrano jazdę drużynową na czas. Najlepsza w tej konkurencji okazała się drużyna Jumbo-Visma ze Słoweńcem Primożem Rogliciem jako liderem. Kolejne miejsca zajęły INEOS Grenadiers i Quick-Step Alpha Vinyl Team. Dalsze miejsca zajęły ekipy Polaków. Team Arkéa Samsic z Łukaszem Owsianem w składzie zajęli 18. miejsce. Na 21. została sklasyfikowana ekipa Lotto Soudal z Kamilem Małeckim. 

Holenderskie otwarcie Vuelta a España

W tym roku otwarcie wyścigu wieloetapowego Vuelta a España odbyło się w holenderskim Utrechcie. Drużyny na sam początek wzięły udział w jeździe drużynowej na czas. Ekipy z Polakami w składzie nie należą do faworytów tegorocznej Vuelty i było to widać od pierwszego etapu. Nieco lepiej spisał się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Jego drużyna została sklasyfikowana na 18. miejscu. Nieco gorzej poszło Kamilowi Małeckiemu z Lotto Soudal. Wspólnie ze swoimi kolegami został sklasyfikowany na 21. pozycji. Tym samym Polacy mocno przeciętnie rozpoczęli 77. edycję Vuelta a España, choć obaj w wyścigu biorą udział w roli pomocników. 

Na pierwszym etapie najlepsi okazali się zawodnicy holenderskiej drużyny Jumbo-Visma. W jej składzie występują m.in. Słoweniec Primoż Roglić, czyli jeden z faworytów Vuelty oraz doświadczony Holender Robert Gesink. Drugie miejsce zajęła brytyjska ekipa INEOS Grenadiers. W jej składzie znajduje się m.in. Ethan Hayter, który dał się poznać z dobrej strony na Tour de Pologne. Liderem drużyny pozostaje Richard Carapaz. Trzecie miejsce na podium zajął belgijski Quick-Step Alpha Vinyl Team z niezawodnymi Remco Evenpoelem i Julianem Alaphilippe. 

Drugi etap również w Holandii

Podczas drugiego etapu peleton ponownie będzie rywalizował w Holandii. Tym razem przed nimi płaski etap pomiędzy 's-Hertogenbosch i Utrechtem. To okazja do walki sprinterów, którzy w tegorocznej Vuelcie minimum kilkukrotnie mogą rozstrzygnąć między sobą zwycięstwa etapowe. Losy wyścigu tradycyjnie rozstrzygną się w górach, jednak Polacy nie powinni tym razem odgrywać kluczowych ról. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...