Katarzyna Niewiadoma druga na królewskim etapie Women’s Tour

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma druga na królewskim etapie Women's Tour

Reprezentantka Polski Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce na królewskim etapie tegorocznego wyścigu Women’s Tour. Był to przedostatni odcinek i trasa prowadziła pod wzgórze The Black Mountain. Polka uległa tylko kapitalnej Włoszce Elisie Longo Borghini, jednak wciąż pozostaje w walce o końcowy triumf w tym brytyjskim wyścigu etapowym. Przed ostatnim etapem zajmuje trzecie miejsce i traci do liderki dwie sekundy. 

Świetna jazda doświadczonej Polki

Jeżdżąca na co dzień w barwach Canyon//SRAM Racing Katarzyna Niewiadoma znowu pokazała moc. Polka ani przez moment nie odpuszczała faworytkom w postaci Włoszki Elisy Longo Borgini z Trek-Segafredo oraz Australijki Grace Brown z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Była to rozsądna taktyka, ponieważ na etapie z Pembrey Country Park do Black Mountain mogły rozstrzygnąć się losy całego wyścigu Women’s Tour. Choć odcinek ten liczył niewiele ponad 106 kilometrów, to jednak kończył się wymagającym podjazdem pod The Black Mountain. Nie bez powodu etap ten nazywany jest królewskim. 

Polka jechała bardzo równo od samego początku i do ostatnich metrów liczyła się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie na linii mety musiała uznać wyższość Włoszki Elisy Longo Borghini i dojechała tuż za nią. Trzecie miejsce na podium zdobyła Grace Brown i to one na ostatnim etapie powinny rozstrzygnąć między sobą losy zwycięstwa w tegorocznej edycji Women’s Tour. Ze wspomnianej trójki smak zwycięstwa w tym wyścigu zna tylko Katarzyna Niewiadoma, która sięgnęła po nie w 2017 roku. Na trasie 5. etapu kolejny raz dobrze spisała się także Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Polka zajęła 18. miejsce ze stratą 45. sekund do Longo Borghini. 

Tylko dwie sekundy straty w generalce

Przed ostatnim etapem Katarzyna Niewiadoma zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderką pozostaje Grace Brown, a tuż za nią znajduje się Elisa Longo Borghini. Obie mają ten sam czas i prowadzą z Katarzyną Niewiadomą o dwie sekundy. Tym samym wszystko rozstrzygnie się na ostatnim etapie z Chipping Norton do Oxfordu, który będzie liczył około 143 kilometry. Na 14. miejsce w klasyfikacji generalnej awansowała Marta Lach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...