STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma druga na królewskim etapie Women’s Tour

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma druga na królewskim etapie Women's Tour

Reprezentantka Polski Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce na królewskim etapie tegorocznego wyścigu Women’s Tour. Był to przedostatni odcinek i trasa prowadziła pod wzgórze The Black Mountain. Polka uległa tylko kapitalnej Włoszce Elisie Longo Borghini, jednak wciąż pozostaje w walce o końcowy triumf w tym brytyjskim wyścigu etapowym. Przed ostatnim etapem zajmuje trzecie miejsce i traci do liderki dwie sekundy. 

Świetna jazda doświadczonej Polki

Jeżdżąca na co dzień w barwach Canyon//SRAM Racing Katarzyna Niewiadoma znowu pokazała moc. Polka ani przez moment nie odpuszczała faworytkom w postaci Włoszki Elisy Longo Borgini z Trek-Segafredo oraz Australijki Grace Brown z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Była to rozsądna taktyka, ponieważ na etapie z Pembrey Country Park do Black Mountain mogły rozstrzygnąć się losy całego wyścigu Women’s Tour. Choć odcinek ten liczył niewiele ponad 106 kilometrów, to jednak kończył się wymagającym podjazdem pod The Black Mountain. Nie bez powodu etap ten nazywany jest królewskim. 

Polka jechała bardzo równo od samego początku i do ostatnich metrów liczyła się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie na linii mety musiała uznać wyższość Włoszki Elisy Longo Borghini i dojechała tuż za nią. Trzecie miejsce na podium zdobyła Grace Brown i to one na ostatnim etapie powinny rozstrzygnąć między sobą losy zwycięstwa w tegorocznej edycji Women’s Tour. Ze wspomnianej trójki smak zwycięstwa w tym wyścigu zna tylko Katarzyna Niewiadoma, która sięgnęła po nie w 2017 roku. Na trasie 5. etapu kolejny raz dobrze spisała się także Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Polka zajęła 18. miejsce ze stratą 45. sekund do Longo Borghini. 

Tylko dwie sekundy straty w generalce

Przed ostatnim etapem Katarzyna Niewiadoma zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderką pozostaje Grace Brown, a tuż za nią znajduje się Elisa Longo Borghini. Obie mają ten sam czas i prowadzą z Katarzyną Niewiadomą o dwie sekundy. Tym samym wszystko rozstrzygnie się na ostatnim etapie z Chipping Norton do Oxfordu, który będzie liczył około 143 kilometry. Na 14. miejsce w klasyfikacji generalnej awansowała Marta Lach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...