Siódme miejsce Marty Jaskulskiej w wyścigu Gran Premio Ciudad de Eibar. Wygrała Kanadyjka Olivia Baril

Strona głównaKolarstwoSiódme miejsce Marty Jaskulskiej w wyścigu Gran Premio Ciudad de Eibar. Wygrała...

Marta Jaskulska z zespołu Liv Racing Xstra kontynuuje dobrą passę reprezentantek Polski w kolarstwie szosowym. Tym razem bardzo dobrze zaprezentowała się w hiszpańskim wyścigu jednodniowym Gran Premio Ciudad de Eibar. Polka zajęła 7. miejsce i do najlepszej Kanadyjki Olivii Baril straciła 25 sekund. Przez cały wyścig utrzymywała się w czołówce i wjechała na metę jako liderka drugiej grupy. Na dystansie bardzo aktywna była także Aurela Nerlo z Massi Tactic Women’s Team, która próbowała ucieczki. 

Marta Jaskulska w czołówce

Reprezentantka Polski Marta Jaskulska z zespołu Liv Racing Xstra od początku wyścigu jechała bardzo pewnie i utrzymywała się na czołowych lokatach w peletonie. Była aktywna i ani na moment nie odpuszczała faworytkom wyścigu i bardziej doświadczonym rywalkom. Niestety na ostatnich kilometrach musiała uznać wyższość kilku zawodniczek, które oderwały się od większej grupy. O losach zwycięstwa w wyścigu zdecydowała między sobą czołowa szóstka, a Marta Jaskulska dojechała do mety na 7. miejscu, jako liderka drugiej grupy. Tym samym pokazała, że jej forma rośnie i w tym roku może osiągnąć jeszcze większe sukcesy. Polka została wybrana najlepszą młodą zawodniczką wyścigu. 

Świetna ucieczka Aureli Nerlo

Swoją obecność w peletonie zaznaczyła również Aurelia Nerlo. Polka na co dzień startuje w barwach Massi Tactic Women’s Team i po około 50. kilometrach wyścigu zdecydowała się na solowy atak. Jej przewaga nad peletonem systematycznie rosła i w pewnym momencie wynosiła już ponad 2 minuty. Niestety dała się dogonić na około 15 kilometrów przed metą, a główna w tym zasługa mocno naciskających na pedały kolarek z grupy Team BikeExchange-Jayco, które napędzały peleton. Ostatecznie Aurelia Nerlo dojechała od mety z blisko pięciominutową stratą i zajęła 59. miejsce. 

Pierwsze zwycięstwo w karierze Olivii Baril 

Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Kanadyjka Olivia Baril z ekipy Valcar-Travel & Service. Na finiszu wyprzedziła Hiszpanki: Ane Santesteban z Team BikeExchange-Jayco oraz Mavi Garcię z UAE Team ADQ. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...