STS KOD PROMOCYJNY

Siódme miejsce Marty Jaskulskiej w wyścigu Gran Premio Ciudad de Eibar. Wygrała Kanadyjka Olivia Baril

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoSiódme miejsce Marty Jaskulskiej w wyścigu Gran Premio Ciudad de Eibar. Wygrała...

Marta Jaskulska z zespołu Liv Racing Xstra kontynuuje dobrą passę reprezentantek Polski w kolarstwie szosowym. Tym razem bardzo dobrze zaprezentowała się w hiszpańskim wyścigu jednodniowym Gran Premio Ciudad de Eibar. Polka zajęła 7. miejsce i do najlepszej Kanadyjki Olivii Baril straciła 25 sekund. Przez cały wyścig utrzymywała się w czołówce i wjechała na metę jako liderka drugiej grupy. Na dystansie bardzo aktywna była także Aurela Nerlo z Massi Tactic Women’s Team, która próbowała ucieczki. 

Marta Jaskulska w czołówce

Reprezentantka Polski Marta Jaskulska z zespołu Liv Racing Xstra od początku wyścigu jechała bardzo pewnie i utrzymywała się na czołowych lokatach w peletonie. Była aktywna i ani na moment nie odpuszczała faworytkom wyścigu i bardziej doświadczonym rywalkom. Niestety na ostatnich kilometrach musiała uznać wyższość kilku zawodniczek, które oderwały się od większej grupy. O losach zwycięstwa w wyścigu zdecydowała między sobą czołowa szóstka, a Marta Jaskulska dojechała do mety na 7. miejscu, jako liderka drugiej grupy. Tym samym pokazała, że jej forma rośnie i w tym roku może osiągnąć jeszcze większe sukcesy. Polka została wybrana najlepszą młodą zawodniczką wyścigu. 

Świetna ucieczka Aureli Nerlo

Swoją obecność w peletonie zaznaczyła również Aurelia Nerlo. Polka na co dzień startuje w barwach Massi Tactic Women’s Team i po około 50. kilometrach wyścigu zdecydowała się na solowy atak. Jej przewaga nad peletonem systematycznie rosła i w pewnym momencie wynosiła już ponad 2 minuty. Niestety dała się dogonić na około 15 kilometrów przed metą, a główna w tym zasługa mocno naciskających na pedały kolarek z grupy Team BikeExchange-Jayco, które napędzały peleton. Ostatecznie Aurelia Nerlo dojechała od mety z blisko pięciominutową stratą i zajęła 59. miejsce. 

Pierwsze zwycięstwo w karierze Olivii Baril 

Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Kanadyjka Olivia Baril z ekipy Valcar-Travel & Service. Na finiszu wyprzedziła Hiszpanki: Ane Santesteban z Team BikeExchange-Jayco oraz Mavi Garcię z UAE Team ADQ. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...