STS KOD PROMOCYJNY

Mateusz Rudyk trzeci w sprincie na zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMateusz Rudyk trzeci w sprincie na zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym

Mateusz Rudyk świetnie zainaugurował sezon Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym. W pierwszych zawodach na Majorce zajął trzecie miejsce w konkurencji sprintu. Nieco gorzej poszło mu w keirinie, gdy odpadł już w I rundzie. W rywalizacji kobiet nie oglądaliśmy żadnej Polki. Kolejne zawody cyklu Ligi Mistrzów odbędą się już za tydzień 28 października w Berlinie. Później kolarze będą rywalizowali we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines i angielskim Londynie (dwukrotnie). 

Świetny start Rudyka na Majorce

Reprezentant Polski Mateusz Rudyk udanie rozpoczął sezon w kolarstwie torowym. Z pierwszych ważnych zawodów wróci z medalem. Polak w dobrym stylu sięgnął po brązowy medal w konkurencji sprintu na zawodach organizowanych na Majorce. W I rundzie Mateusz Rudyk wygrał swój wyścig na dystansie 750 metrów, wyprzedzając kolejno Jeana Spiesa z RPA i Ronaldo Singha Laitonjama z Indii. W półfinale był o włos od awansu do walki o złoto. Zaledwie o 0,027 sekundy przegrał z Tomem Derache z Francji. 

Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na trzecim miejscu i sięgnął po brązowy medal Ligi Mistrzów w konkurencji sprintu. Zwycięzcą premierowych zawodów w tym sezonie został Holender Harrie Lavreysen. Drugie miejsce zajął Tom Derache. Polakowi słabiej poszło w keirinie, gdzie odpadł już w I rundzie. Tam również triumfował Harrie Lavreysen. Na zawodach w Majorce nie oglądaliśmy żadnej reprezentantki Polski. W sprincie kobiet triumfowała Alessa-Catriona Propster z Niemiec, a keirinie Ellesse Andrews z Nowej Zelandii. 

Czym jest Liga Mistrzów w kolarstwie torowym?

Liga Mistrzów w kolarstwie torowym to cykl prestiżowych jednodniowych zawodów. Organizatorzy na każdą z imprez zapraszają 36 najlepszych zawodników i zawodniczek. Każdy z nich rywalizuje w dwóch konkurencjach. Obecny sezon Ligi Mistrzów jest drugim w historii i organizowany jest pod egidą UCI. Same zawody mają nieco inne zasady, niż te organizowane w Pucharze Świata i na imprezach mistrzowskich. Kolejny turniej Ligi Mistrzów odbędzie się 28 października w Berlinie. Później zawodnicy będą rywalizować jeszcze 4 listopada we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines oraz 10 i 11 listopada w Londynie (dwa turnieje). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...