Michał Kwiatkowski na dłużej w INEOS Grenadiers

Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski na dłużej w INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski przedłużył kontrakt z INEOS Grenadiers. Tym samym z brytyjskim zespołem będzie związany do 2025 roku. Jego przygoda z ekipą zaczęła się już w 2015 roku, gdy podpisał kontrakt z ówczesnym Team Sky. Informacja o przedłużeniu umowy przez reprezentanta Polski pojawiła się w dniu jego startu w wyścigu etapowym Tour of Denmark. Prolongata kontraktu to docenienie tego, co zrobił polski mistrz świata dla ekipy w ostatnich latach. Tylko w tym sezonie wygrał Amstel Gold Race. 

Doceniony w światowym peletonie

Bez dwóch zdań Michał Kwiatkowski od lat należy do ścisłej światowej czołówki w kolarstwie. Reprezentant Polski znakomicie czuje się w jednodniowych klasykach, a także w tygodniowych wyścigach etapowych. Jego postawę oraz sukcesy docenili również włodarze INEOS Grenadiers, którzy zdecydowali się na przedłużenie umowy z Polakiem minimum do końca 2025 roku. Dzięki temu popularny „Kwiatek” spędzi w tym zespole minimum 10 lat. Już w 2015 roku dołączył do ekipy, która wówczas nazywała się Team Sky. 

Najważniejsze sukcesy Polaka w INEOS Grenadiers

Na przestrzeni tych lat Polak odnosił liczne sukcesy kolarskie w barwach INEOS Grenadiers. Ostatni z nich to zwycięstwo w tegorocznym Amstel Gold Race. Wcześniej na jego koncie zapisano wygrane w: Tour de Pologne, Mediolan-San Remo, Volta ao Algarve em Bicicleta i Tirreno-Adriatico. Ponadto wygrał etap na Tour de France. Wśród wygranych przez Polaka klasyków znajdują się jeszcze: Clásica Ciclista San Sebastian, E3 Harelbeke i Strade Bianche. 

Wcześniej Polak w zawodowej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak: Etixx – Quick Step, RadioShack i Caja Rural. Jako zawodnik Quick Step wygrywał mistrzostwo świata w 2014 roku, czy też klasyki Amstel Gold Race i Stade Brianche. Wciąż uważany jest za jednego z liderów INEOS Grenadiers. Tak też powinno być w kolejnych latach i liczymy na to, że Polak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Duże wyścigi i potencjalne sukcesy wciąż przed nim. Najbliższa okazja już w trakcie właśnie rozpoczętego Tour of Denmark. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...