STS KOD PROMOCYJNY

Michał Kwiatkowski na dłużej w INEOS Grenadiers

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski na dłużej w INEOS Grenadiers

Michał Kwiatkowski przedłużył kontrakt z INEOS Grenadiers. Tym samym z brytyjskim zespołem będzie związany do 2025 roku. Jego przygoda z ekipą zaczęła się już w 2015 roku, gdy podpisał kontrakt z ówczesnym Team Sky. Informacja o przedłużeniu umowy przez reprezentanta Polski pojawiła się w dniu jego startu w wyścigu etapowym Tour of Denmark. Prolongata kontraktu to docenienie tego, co zrobił polski mistrz świata dla ekipy w ostatnich latach. Tylko w tym sezonie wygrał Amstel Gold Race. 

Doceniony w światowym peletonie

Bez dwóch zdań Michał Kwiatkowski od lat należy do ścisłej światowej czołówki w kolarstwie. Reprezentant Polski znakomicie czuje się w jednodniowych klasykach, a także w tygodniowych wyścigach etapowych. Jego postawę oraz sukcesy docenili również włodarze INEOS Grenadiers, którzy zdecydowali się na przedłużenie umowy z Polakiem minimum do końca 2025 roku. Dzięki temu popularny „Kwiatek” spędzi w tym zespole minimum 10 lat. Już w 2015 roku dołączył do ekipy, która wówczas nazywała się Team Sky. 

Najważniejsze sukcesy Polaka w INEOS Grenadiers

Na przestrzeni tych lat Polak odnosił liczne sukcesy kolarskie w barwach INEOS Grenadiers. Ostatni z nich to zwycięstwo w tegorocznym Amstel Gold Race. Wcześniej na jego koncie zapisano wygrane w: Tour de Pologne, Mediolan-San Remo, Volta ao Algarve em Bicicleta i Tirreno-Adriatico. Ponadto wygrał etap na Tour de France. Wśród wygranych przez Polaka klasyków znajdują się jeszcze: Clásica Ciclista San Sebastian, E3 Harelbeke i Strade Bianche. 

Wcześniej Polak w zawodowej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak: Etixx – Quick Step, RadioShack i Caja Rural. Jako zawodnik Quick Step wygrywał mistrzostwo świata w 2014 roku, czy też klasyki Amstel Gold Race i Stade Brianche. Wciąż uważany jest za jednego z liderów INEOS Grenadiers. Tak też powinno być w kolejnych latach i liczymy na to, że Polak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Duże wyścigi i potencjalne sukcesy wciąż przed nim. Najbliższa okazja już w trakcie właśnie rozpoczętego Tour of Denmark. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...