STS KOD PROMOCYJNY

Brąz Polaków w sprincie drużynowym na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBrąz Polaków w sprincie drużynowym na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Reprezentanci Polski Rafał Sarnecki, Daniel Rochna i Mateusz Rudyk wywalczyli brązowy medal w sprincie drużynowym podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Zawody odbywają się w holenderskim Apeldoorn. W małym finale biało-czerwoni po emocjonującej walce pokonali Brytyjczyków. Na ostatniej zmianie fantastycznie pojechał Mateusz Rudyk i odrobił straty do rywala. Polki skończyły rywalizację tuż za podium. 

Świetna jazda i brązowy medal Polaków w sprincie drużynowym

W holenderskim Apeldoorn rozpoczęły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Polacy przystąpili do nich w dobrych nastrojach i z nadziejami na walkę o pozycje medalowe. Jedną z największych gwiazd reprezentacji jest Mateusz Rudyk. W październiku 2023 roku świetnie rozpoczął sezon i zajął trzecie miejsce w zawodach Ligi Mistrzów na Majorce. Teraz dobrą formę potwierdził w sprincie drużynowym.

Zmagania w tej konkurencji rozpoczęły się od eliminacji. W nich Rafał Sarnecki, Maciej Bielecki i Mateusz Rudyk zajęli czwarte miejsce i awansowali do małego finału. W nim miejsce Macieja Bieleckiego zajął Daniel Rochna. Stawką pojedynku z Brytyjczykami był brązowy medal mistrzostw Europy. Po 2/3 dystansu z przodu byli Brytyjczycy. Na ostatniej rundzie w polskiej reprezentacji został Mateusz Rudyk i pojechał znakomicie. Z nawiązką odrobił straty do swojego rywala i poprowadził biało-czerwonych do brązowego medalu. To duży sukces na otwarcie zawodów w Apeldoorn. W wielkim finale Holendrzy pokonali Francuzów.

Polki tuż za podium 

Z dobrej strony pokazały się również Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. W eliminacjach zajęły czwarte miejsce i także wystartowały w małym finale. Niestety w pojedynku o brąz biało-czerwone musiały uznać wyższość Holenderek i ostatecznie zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu. Mistrzyniami Europy w sprincie drużynowym zostały Niemki, które w finale pokonały drużynę Wielkiej Brytanii. Przed nami kolejne starty Polaków w Apeldoorn i kolejne szanse medalowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...