STS KOD PROMOCYJNY

Stosz dziesiąty. Potężna kraksa na finiszu 5. etapu Tour de Pologne

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de PologneStosz dziesiąty. Potężna kraksa na finiszu 5. etapu Tour de Pologne

Piąty etap tegorocznego Tour de Pologne zostanie zapamiętany przede wszystkim z poważnej kraksy na finiszu, przez co linię mety minął peleton w mocno okrojonym składzie. W takich warunkach na 10. miejscu finiszował Patryk Stosz z kadry narodowej, a etap padł łupem Niemca Phila Bauhausa z Bahrain – Victorious. Jednocześnie Patryk Stosz już teraz zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na najaktywniejszego zawodnika w Tour de Pologne 2022. 

Polacy aktywni od samego początku

Reprezentanci Polski byli niezwykle aktywni od samego początku 5. etapu Tour de Pologne, który prowadził z Łańcuta do Rzeszowa. W ucieczce swoich sił próbowali Mateusz Grabis i Jakub Murias z reprezentacji Polski, jednak ostatecznie peleton zneutralizował ten atak. Pozostali biało-czerwoni w peletonie jechali stosunkowo pewnie i gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje finisz z większej grupy, to na około 900 metrów przed metą doszło do potężnej kraksy. W jej wyniku peleton się rozerwał i w pierwszej grupie na metę wpadło tylko kilku kolarzy. 

Z pozbieranego peletonu dobrze finiszował Patryk Stosz, który zapewnił sobie 10. miejsce na etapie. Na dobrych miejscach finiszowali także: 28. Stanisław Aniołkowski, 36. Jakub Murias i 40. Jakub Kaczmarek. Patryk Stosz aktywną jazdą na etapie zapewnił już sobie zwycięstwo w klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza całego wyścigu. Z Polaków w generalce najwyżej po 5. etapach sklasyfikowany jest Jakub Kaczmarek, który zajmuje 30. miejsce. Kolejni są: 61. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious), 69. Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) i 71. Stanisław Aniołkowski. 

Etap dla Bauhausa. Higuita wciąż liderem

Zwycięzcą w Rzeszowie okazał się Niemiec Phil Bauhaus z ekipy Bahrain – Victorious. W trudnych okolicznościach na ostatnich metrach wyprzedził Francuza Arnauda Demare z Groupama – FDJ i Niemca Nikiasa Arndta z Team DSM. Liderem wyścigu pozostał Kolumbijczyk Sergio Higuita z BORA – hansgrohe. Kolejne miejsca zajmują Hiszpan Pello Bilbao z Bahrain – Victorious i Belg Quinten Hermans z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Szósty etap wyścigu zostanie rozegrany 4 sierpnia. Wówczas odbędzie się indywidualna jazda na czas.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...