Stosz dziesiąty. Potężna kraksa na finiszu 5. etapu Tour de Pologne

Strona głównaKolarstwoTour de PologneStosz dziesiąty. Potężna kraksa na finiszu 5. etapu Tour de Pologne

Piąty etap tegorocznego Tour de Pologne zostanie zapamiętany przede wszystkim z poważnej kraksy na finiszu, przez co linię mety minął peleton w mocno okrojonym składzie. W takich warunkach na 10. miejscu finiszował Patryk Stosz z kadry narodowej, a etap padł łupem Niemca Phila Bauhausa z Bahrain – Victorious. Jednocześnie Patryk Stosz już teraz zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na najaktywniejszego zawodnika w Tour de Pologne 2022. 

Polacy aktywni od samego początku

Reprezentanci Polski byli niezwykle aktywni od samego początku 5. etapu Tour de Pologne, który prowadził z Łańcuta do Rzeszowa. W ucieczce swoich sił próbowali Mateusz Grabis i Jakub Murias z reprezentacji Polski, jednak ostatecznie peleton zneutralizował ten atak. Pozostali biało-czerwoni w peletonie jechali stosunkowo pewnie i gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje finisz z większej grupy, to na około 900 metrów przed metą doszło do potężnej kraksy. W jej wyniku peleton się rozerwał i w pierwszej grupie na metę wpadło tylko kilku kolarzy. 

Z pozbieranego peletonu dobrze finiszował Patryk Stosz, który zapewnił sobie 10. miejsce na etapie. Na dobrych miejscach finiszowali także: 28. Stanisław Aniołkowski, 36. Jakub Murias i 40. Jakub Kaczmarek. Patryk Stosz aktywną jazdą na etapie zapewnił już sobie zwycięstwo w klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza całego wyścigu. Z Polaków w generalce najwyżej po 5. etapach sklasyfikowany jest Jakub Kaczmarek, który zajmuje 30. miejsce. Kolejni są: 61. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious), 69. Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) i 71. Stanisław Aniołkowski. 

Etap dla Bauhausa. Higuita wciąż liderem

Zwycięzcą w Rzeszowie okazał się Niemiec Phil Bauhaus z ekipy Bahrain – Victorious. W trudnych okolicznościach na ostatnich metrach wyprzedził Francuza Arnauda Demare z Groupama – FDJ i Niemca Nikiasa Arndta z Team DSM. Liderem wyścigu pozostał Kolumbijczyk Sergio Higuita z BORA – hansgrohe. Kolejne miejsca zajmują Hiszpan Pello Bilbao z Bahrain – Victorious i Belg Quinten Hermans z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Szósty etap wyścigu zostanie rozegrany 4 sierpnia. Wówczas odbędzie się indywidualna jazda na czas.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...