Anwil historycznym zwycięzcą rozgrywek ENBL!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaAnwil historycznym zwycięzcą rozgrywek ENBL!

Zdominowali rozgrywki Północnoeuropejskiej Ligi Koszykarzy (ENBL). Anwil Włocławek wygrał wszystkie mecze, w tym ten najważniejszy finałowy i zgarnął puchar za pierwszą edycję tych rozgrywek.

Można się czepiać, że to nie były najmocniejsze rozgrywki, że udział brały tylko drużyny koszykarskie z Polski, Litwy, Łotwy i Czech (przed inwazją również z Rosji i Białorusi), ale postawa Anwilu jest godna szacunku i podziwu. Włocławianie byli bezkonkurencyjni, wygrali wszystkie siedem spotkań.

Zacięte trzy kwarty finału ENBL

Z tego powodu Anwil był organizatorem fazy Final Four ENBL i najważniejsze mecze rozegrał we własnej hali. W półfinale polska drużyna wygrała z Tartu Ulikool Maks and Moorits 80:74. Natomiast w meczu finałowym Anwil pokonał Siaulliai-7bet 90:79. Do zwycięstwa w tym spotkaniu, jak i w całych rozgrywkach włocławian poprowadził Amerykanin Luke Petrasek, który zdobył 25 punktów. Przebieg spotkania był jednak bardzo wyrównany i do przerwy, to goście z Litwy prowadzili 45:42. Potem jednak Anwil wrzucił wyższy bieg, końcówka trzeciej kwarty już należała do gospodarzy, a ostatnia kwarta była popisem koszykarzy Anwilu. MVP turnieju Final Four wybrano Petraska.

Brąz dla Czechów

W meczu o trzecie miejsce czeski Basket Brno pokonał estońskie Tartu 80:76. Była to pierwsza edycja tych rozgrywek, w przyszłym sezonie odbędzie się kolejna, choć nie wiadomo czy z drużynami z Białorusi i Rosji. Dla „Rottweilerów” z Włocławka jest to pierwsze europejskie trofeum w historii kubu.

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.