Balcerowski świetnym dżokerem. CB Gran Canaria liderem grupy w EuroCup

Strona głównaKoszykówkaBalcerowski świetnym dżokerem. CB Gran Canaria liderem grupy w EuroCup

Gran Canaria w odróżnieniu od Śląska Wrocław kapitalnie radzi sobie w rozgrywkach EuroCup 2023. Hiszpańska drużyna prowadzi w grupie B, a mistrz Polski jest ostatni. W drużynie z Wysp Kanaryjski świetny występ zanotował Aleksander Balcerowski.

Gran Canaria wygrała 11 meczów i zanotowała tylko 2 porażki. W ostatnim meczu Hiszpanie pokonali Paris Basketball 118:99, a jedną z najjaśniejszych postaci był reprezentant Polski. Aleksander Balcerowski zaczął na ławce rezerwowych, ale w 17 minut na parkiecie był w stanie wykręcić rewelacyjne statystyki.

Popularny „Szpaku” rzucił 20 punktów, ze skutecznością 83% za dwa punkty i trafił dwa rzuty wolne. Do tego Balcerowski dołożył 5 zbiórek, asystę, przechwyt i blok. Dlatego tytuł gracza meczu nie może dziwić. Kolega z reprezentacji i Gran Canarii, czyli AJ Slaughter zdobył 9 punktów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...