Balcerowski świetnym dżokerem. CB Gran Canaria liderem grupy w EuroCup

Autor
Strona głównaKoszykówkaBalcerowski świetnym dżokerem. CB Gran Canaria liderem grupy w EuroCup

Gran Canaria w odróżnieniu od Śląska Wrocław kapitalnie radzi sobie w rozgrywkach EuroCup 2023. Hiszpańska drużyna prowadzi w grupie B, a mistrz Polski jest ostatni. W drużynie z Wysp Kanaryjski świetny występ zanotował Aleksander Balcerowski.

Gran Canaria wygrała 11 meczów i zanotowała tylko 2 porażki. W ostatnim meczu Hiszpanie pokonali Paris Basketball 118:99, a jedną z najjaśniejszych postaci był reprezentant Polski. Aleksander Balcerowski zaczął na ławce rezerwowych, ale w 17 minut na parkiecie był w stanie wykręcić rewelacyjne statystyki.

Popularny „Szpaku” rzucił 20 punktów, ze skutecznością 83% za dwa punkty i trafił dwa rzuty wolne. Do tego Balcerowski dołożył 5 zbiórek, asystę, przechwyt i blok. Dlatego tytuł gracza meczu nie może dziwić. Kolega z reprezentacji i Gran Canarii, czyli AJ Slaughter zdobył 9 punktów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...