STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Jeremy Sochan opuścił parkiet z kontuzją. Pechowy mecz z Nuggets

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaJeremy Sochan opuścił parkiet z kontuzją. Pechowy mecz z Nuggets

To miał być wielki test dla reprezentanta Polski. Jeremy Sochan walczył z mistrzami NBA Denver Nuggets i samym Nikolą Jokiciem. Niestety Sochan na parkiecie spędził jedynie 17 minut i w drugiej kwarcie opuścił boisko z kontuzją. Jak poważną?

W tym niezbyt krótkim czasie Jeremy Sochan rzucił cztery punkty, zaliczył dwie zbiórki i trzy asysty. Problem z lewym kolanem okazał się jednak na tyle poważny, że Polak nie dokończył meczu z mistrzami NBA. San Antonio Spurs przegrali 120:132.

Trener o kontuzji Sochana

Na razie nie wiadomo czy i jak długa przerwa w grze czeka Sochana. Trener „Ostróg” Gregg Popovich pytany o Sochana po meczu powiedział, że to nie jest nic poważnego. Można jednak spodziewać się jednego lub kilku meczów przerwy. Sezon w NBA jest wymagający i nikt nie zaryzykuje pogłębienia kontuzji. Tym bardziej, że w poprzednim sezonie Sochan z powodu urazu opuścił ostatnią część rozgrywek i długo wracał do pełni sił i formy.

Jeremy wyglądał coraz lepiej

Oby przerwa reprezentanta Polski była jak najkrótsza, bowiem ostatnio prezentował się całkiem dobrze na parkietach NBA. Kilka dni temu rzucił najwięcej punktów w tym sezonie i coraz lepiej radził sobie na nowej dla siebie pozycji – rozgrywającego.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

30 listopada/1 grudnia (noc z czwartku na piątek): Atlanta Hawks – San Antonio Spurs godz. 2:00

1/2 grudnia (noc z piątku na sobotę): New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs godz. 2:00

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...