STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Jeremy Sochan wyróżniony pod debiutanckim sezonie w NBA

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaJeremy Sochan wyróżniony pod debiutanckim sezonie w NBA

Jeremy Sochan z San Antonio Spurs został wybrany do został wybrany do drugiej piątki debiutantów sezonu zasadniczego w NBA. – Nagrody to nie wszystko, ja chcę wygrywać – mówi reprezentant Polski.

Sochan do NBA trafił z dziewiątym numerem w drafcie. Szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowej piąte „Ostróg” i w błyskawicznym tempie robił postępy, będąc chwalonym m.in. przez legendarnego trenera Gregga Popovicha. Jeremy wziął udział też w meczu największych talentów podczas Weekendu Gwiazd.

Dziennikarze wybrali najlepsze piątki

Po sezonie zasadniczym również został doceniony, bo tak należy uznać miejsce wśród najlepszych dziesiątku debiutantów NBA. Wyboru dokonali przedstawiciele mediów, którzy oddawali głosy. W pierwszej piątce najlepszych debiutantów znaleźli się: Paolo Banchero (Orlando Magic), Walker Kessler (Utah Jazz), Bennedict Mathurin (Indiana Pacers),  Keegan Murray (Sacramento Kings) oraz Jalen Williams (Oklahoma City Thunder).

W Kia NBA All-Rookie Second Team, czyli w drugiej piątce debiutantów znaleźli się: Jaden Ivey (Detroit Pistons), Jalen Duren (Detroit Pistons), Jabari Smith (Houston Rockets), Jeremy Sochan (San Antonio Spurs) oraz Tari Eason (Houston Rockets).

Bardzo się cieszę z nagrody. dziękuję za wsparcie i kibicowanie… Ale nagrody to nie wszystko – ja chcę wygrywać!

Jeremy Sochan

Świetny debiutancki sezon Sochana

W sezonie 2022/23 Jeremy Sochan zagrał w 56 spotkaniach San Antonio Spurs, z czego aż 53 rozpoczął w pierwszej piątce. Jeremy notował w nich średnio 11 punktów, 5,3 zbiórki, 2,5 asysty, 0,8 przechwytu oraz 0,4 bloku na mecz. Trafiał 45,3% wszystkich rzutów z gry, w tym 24,6% za trzy oraz 69,8% z osobistych. Średnio na boisku spędzał 26 minut.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...