Skuteczny Sochan przeciwko Utah Jazz

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaSkuteczny Sochan przeciwko Utah Jazz

Jeremy Sochan zdobył 19 punktów w meczu San Antonio Spurs – Utah Jazz 118:130. Reprezentant Polski spędził na parkiecie minionej nocy 26 minut.

„Ostrogi” były bliskie odniesienia dopiero piątej wygranej w tym sezonie NBA, ale czwarta kwarta przesądziła o zwycięstwie Jazz.

Sochan nie zawodzi

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 26 minut i zanotował w tym czasie 19 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Reprezentant Polski trafił aż 70% swoich wszystkich rzutów z gry (7/10), w tym 75% za trzy (3/4). To kolejny udany mecz Sochana w NBA w ostatnich dniach.

Spurs zawodzą, trener oczekuje regularności

Indywidualnie Sochan ma powody do zadowolenia, ale drużynowo Spurs nadal prezentują się kiepsko. Bilans 4-25 plasuje obecnie Spurs na 15. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. Dwa kolejne spotkania „Ostrogi” rozegrają w Portland, gdzie zmierzą się z zajmującymi 14. lokatę Blazers.

Brakuje nam regularności. Nie dorośliśmy wystarczająco, by zrozumieć, że wygranie meczu w NBA jest trudne i wymaga regularności. Spotkanie trwa 48 minut. Nie możesz być skuteczny w ofensywie i defensywie przez 20 minut, bo w ten sposób nie wygrasz. Od niektórych zawodników muszę zacząć wymagać regularności albo będę dokonywał zmian.

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.