STS KOD PROMOCYJNY

15 punktów Sochana i bójka w derbach Teksasu. Rockets lepsi od Spurs

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówka15 punktów Sochana i bójka w derbach Teksasu. Rockets lepsi od Spurs

San Antonio Spurs rozpoczęli serię meczów wyjazdowych. Na początek czekały ich derby Teksasu. W meczu z Houston Rockets Jeremy Sochaan zdobył 15 punktów i zanotował osiem zbiórek.

„Ostrogi” wygrały ostatni mecz przed serią meczów poza własną halą i miały nadzieję na kontynuację zwycięskiej serii. Lepszy początek mieli właśnie goście z San Antonio. Jeremy Sochan na parkiecie spędził 34 minuty, w tym czasie rzucił 15 punktów, trafiając 5 z 14 rzutów z gry. Do tego zanotował 8 zbiórek oraz 3 asysty.

Perfekcyjne wolne

To już 17. mecz Jeremiego Sochana w tym sezonie, w którym odnotował perfekcyjną skuteczność z rzutów wolnych. W bieżących rozgrywkach reprezentant Polski trafia średnio 77,6% wszystkich prób z linii, co stanowi poprawę o 7,8 punktu procentowego względem jego debiutanckiego sezonu.

Przepychana Sochana z rywalem

Sochan, jak i jego koledzy z „Ostróg” nie mieli jednak sposobu na zatrzymanie podkoszowego Houston – Alperena Sengua. Turek zdobył aż 45 punktów i zanotował 16 zbiórek. Dodatkowo w pewnym momencie nerwy puściły też samemu Sochanowi i doszło nawet do przepychanki z Amenem Thompsonem.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

  • 7/8 marca (noc z czwartku na piątek): Sacramento Kings – San Antonio Spurs godz. 4:00
  • 9/10 marca (noc z soboty na niedzielę): Golden State Warriors – San Antonio Spurs godz. 2:30
  • 11/12 marca (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Golden State Warriors godz. 1:00
  • 12/13 marca (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 1:30
  • 15/16 marca (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Denver Nuggets godz. 1:30
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...